Reklama

Najwięcej pieniędzy na stację uzdatniania wody

Opublikowano:
Autor:

Najwięcej pieniędzy na stację uzdatniania wody  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Budowa stacji uzdatnia wody w Woli Książęcej wraz z wykonaniem odwiertu studni głębinowej - to najważniejsza inwestycja w tegorocznym budżecie gminy Kotlin. 24.429.750 zł wyniosą dochody gminy, a wydatki zaplanowano na poziomie 23.361.986,33 zł. Samorząd musi spłacić w tym roku ponad 1,5 mln zł kredytów i pożyczek. Przyjmowaniu budżetu nie towarzyszyła dyskusja.

Radny Tomasz Graczyk zauważył, że gmina zbyt dużo wydaje na drogi transportu rolniczego - Zamiast drogi rolnej można wykonać inną, bo rolnicy sobie poradzą - zaczął radny. - Nie można myśleć tylko o sobie - stwierdził ktoś z sali. Skarbniczka Irena Antczak tłumaczyła, że rada wyraziła zgodę na ich budowę. Radny wychwycił, że na drogi dojazdowe do pól jest przeznaczone 400 tys. zł, a na pozostałe 100 tys. zł.

Z kolei radny Zdzisław Staszak chciał wiedzieć, jaka jest szansa na wybudowanie drogi przez osiedle spółdzielni mieszkaniowej w Kotlinie. - To nie może być umieszczone w budżecie jako zadanie inwestycyjne, bo ja muszę mieć dokument, że jesteśmy jej właścicielem - odpowiedział Mirosław Paterczyk. Podkreślił, że w budżecie jest zabezpieczono 30 tys. zł na wykup gruntów. - U nas mieszka 400 osób. To jest więcej, jak w niektórych miejscowościach, a tej drogi jest tylko 80 metrów - dowodził radny Staszak. Więcej w aktualnym wydaniu „Gazety Jarocińskiej”.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE