Reklama

Nadzwyczajne posiedzenie rady miejskiej. Co z Jarocin Festiwalem? [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: pon, 18 lut 2019 17:43
Autor:

Nadzwyczajne posiedzenie rady miejskiej. Co z Jarocin Festiwalem? [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Trwa nadzwyczajne posiedzenie Rady Miejskiej Jarocina. W programie wnioskowanych przez radnych opozycji obrad jest informacja burmistrza na temat poziomu przygotowań i organizacji Jarocin Festiwalu 2019. Jednak burmistrza na sali sesyjnej nie ma. Nieobecny jest również jego pierwszy zastępca. Z kim zatem rozmawiają radni?

 

Na sali sesyjnej jarocińskiego ratusza zebrali się radni. Jest także wiceburmistrz Robert Kaźmierczak, który koordynował organizację festiwalu w nowej formule w dwóch ostatnich latach. W punkcie obrad jest tylko jeden punkt - poziom przygotowań i organizacji Jarocin Festiwalu 2019.

 

Obrady rozpoczynają się od oświadczenia burmistrza Adama Pawlickiego na temat Jarocin Festiwalu - odczytał je sekretarz gminy Jarocin Mariusz Gryska.

 

Trwa dyskusja. Radni pytają o szczegóły organizacji tegoroczego festiwalu. Mariusz Gryska odpowiada: - Wytrzymajcie państwo jeszcze dwa tygodnie. Trwają rozmowy. Niektóre rzeczy są w trakcie ustaleń.

 

Jerzy Walczak pyta o uczestnictwo w organizacji festiwalu Muzeum Regionalnego w Jarocinie. - Pewnie w jakiejś formie będzie uczestniczyło. W jakiej, o tym zdecyduje główny organizator - odpowiada sekretarz Gryska.

 

Po tym, jak radni dowiedzieli się, że koordynatorem organizacji festiwalu w tym roku będzie jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych, chcieli wiedzieć, czy koordynowała ona już tak duże imprezy. - Z tego, co wiem, nie koordynowała - przyznał sekretarz.

 

[16.05]

 

Radny Jerzy Walczak poddał pod wątpliwość "czy Jarocin nie ryzykuje zbyt dużo, skoro fundacja ma zerowe doświadczenie, a festiwal jest tak ważną, markową dla miasta imprezą?" Na to pytanie nikt jednak nie odpowiedział.

 

[16.25]

 

Dalszy ciąg dyskusji. Uczestnicy skupili sie na porównaniach jarocińskiego festiwalu do innych tego typu imprezach.

 

Głos zabral radny Zbigniew Surdukowski. - Burmistrz Jarocina wydaje się świetnym biznesmenem i wierzyć mi się nie chce, że powierza pół miliona złotych na koordynację festiwalu, która został powierzona fundacji, która nie ma żadnego doświadczenia w tej dzidzinie. Jak to wygląda od stony prawnej, czy tak można? W jaki sposób ta fundacja zostrała w takim razie wybrana?

 

Z odpowiedzi sekretarza gminy Maroiusza Gryski wynika, że wcale nie jest przesądzone, że to właśnie Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych będzie koordynatorem imprezy za 500 tys. zł z budżetu gminy. Choć burmistrz w swoim oświadczeniu stwierdził wyraźnie: "Potwierdzoną już informacją jest to, że koordynatorem całego przedsięwzięcia będzie jarocińska Fundacja Animacji Społeczno-Ekonomicznych."

 

Mariusz Gryska poinformował, że fundatorami fundacji są: gmina Jarocin oraz dwie gminne spółki: Jarocin Sport oraz Jarocińska Agencja Rozwoju.

 

Radna Dorota Czechak zapytała kiedy dokładnie będą sprzedawane karnety na festiwal. - W ubiegłych latach już były karnety dostępne. Każdy ma jakieś plany na wakacje i wydaje mi się, że to jest najwyższy czas - stwierdziła.

 

[16.45]

 

Sekretarz gminy skorygował kolejną informacją z dzisiejszego oświadczenia burmistrza. Otóż Adam Pawlicki napisał: "Przeglądy młodych zespołów koordynował będzie Spichlerz Polskiego Rocka w Jarocinie."  Z kolei Mariusz Gryska poinformował radnych, że przeglądy będą miały tylko tyle wspólnegpo ze Spichlerzem, że bedą się odbywały w budynku, w którym swoją siedzibę ma Spichlerz.   

 

Radny Tomasz Klauza podsumowuje informacje na temat festiwalu, które ujrzały światło dzinne. - 12 - 14 lipca to termin. Prawdopodobny motyw to Ryszard Riedel. Teren - ulica Maratońska - stwierdzia. I pyta: - Coś jeszcze?  

 

- Poczekajcie państwo jeszcze tylko dwa tygodnie - stwierdza Gryska. Ale po chwili dodaje: - Jednak ręki nie daje sobie uciąć.

 

Na koniec wiceburmistrz Robert Kaźmierczak powołując się na oświadczenie burmistrza Adama Pawlickiego podkreśla, że jedno jest pewne "nowa formuła festiwalu nie będzie opierała się na zjawisku zwanym muzyką disco polo".

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE