Reklama

Nadzwyczajna sytuacja - radni będą obradowali w domach [AKTUALIZACJE]

Opublikowano: 27 marca 2020 08:21
Autor:

Nadzwyczajna sytuacja - radni będą obradowali w domach [AKTUALIZACJE] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocińscy radni kontynuują przerwane przedwczoraj posiedzenie nadzwyczajnej sesji rady miejskiej. Sytuacja też jest nadzwyczajna. Radnych nie ma na sali w rauszu. Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne obrady odbywają się za pośrednictwem łączy internetowych.

 

 

W środę - 25 marca jarocińska rada miejska zebrała się na nadzwyczajnym posiedzeniu zwołanym na wniosek wiceburmistrza Bartosza Walczaka.

 

 

Nie było to jednak jedyne zaplanowane posiedzenie. Radni, mimo wyjątkowo trudnych warunków i zagrożenia mieli ponownie spotkać się na sesji zwyczajnej dzisiaj - w piątek 27 marca.

 

[TUTAJ możesz kupić Gazetę Jarocińską" online, a w niej najnowsze informacje o życiu Ziemi Jarocińśkiej w trudnym czasie epidemii koronawirusa]

 

Plan musiał jednak zostać zmodyfikowany, ponieważ środowa sesja, która rozpoczęła się o 15.30, przeciągała się w czasie i o godzinie 21.30 zostały przerwane [szczegóły TUTAJ]. Ustalono wówczas, że będą kontynuowane dzisiaj - 27 marca, od godziny 8.00.

 

 

Tym samym radnych czeka dzisiaj jeszcze kilka posiedzeń - połączone komisji stałych - o godzinie 10.00 i sesji zwyczajnej o godzinie 11.00.

 

[kolejne ograniczenia w Urzędzie Miejskim w Jarocinie - szczegóły TUTAJ]

 

Mimo tak napiętego grafiku radnych nie ma na sali sesyjnej. Ze względu na nadzwyczajną sytuację obrady odbywają się za pośrednictwem łączy internetowych.

 

 

W środę radni zakończyli obrady w punkcie czwartym dotyczącym zmian w budżecie. Sprawą, która wywołała wielogodzinną i burzliwą dyskusję była propozycja burmistrza Adama Pawlickiego, aby - oprócz przekazania aportem do spółki Jarocin Sport kwoty 5.100.000 zł, wesprzeć ją dodatkowo kwotą 2.200.000 zł. Miałaby ona pochodzić ze sprzedaży przez Jarocin Sport sali sportowej w Wilkowyi na rzecz gminy Jarocin.

 

[kompleksowa informacja na temat sytuacji zwiazanej z epidemią koronawirusa i ograniczeń z nią związanych znajdziesz TUTAJ]

 

Radni dzisiaj kontynuują obrady w tym temacie i będą realizowali dalszy program środowej sesji nadzwyczajnej.

 

 

[AKUALIZACJA 8.50]

 

Posiedzenie online rozpoczęło się z kilkudziesięciu minutowym opóźnieniem. Z salą sesyjną połączonych jest 15 radnych. Na sali w ratuszu obecni są przewodniczący Rajmund Banaszyński oraz radny Ireneusz Lamprecht. Sesja przebiega bez większych problemów.

 

[AKUALIZACJA 11.35]

 

Radni bez większych problemów technicznych zrealizowali program obrad sesji nadzwyczajnej. Przed nimi jeszcze drugie posiedzenie - w trybie zwyczajnym.

 

[AKUALIZACJA 12.45]

 

Radni za pomocą połączeń internetowych rozpoczęli posiedzenie. W programie dziewięć punktów. Między innymi interpelacje radnych i wolne głosy i wnioski. Dyskusja - podobnie, jak w trakcie poprzedniej sesji nadzwyczajnej - odbywa się bez większych problemów technicznych.

 

[AKUALIZACJA 15.15]

 

 

Po 2,5 godzinach pozrądek obrad został wyczerpany i przewodniczący Rajmund Banaszyński zakończył pierwszą w historii jarocińskiego samorządu sesję zwyczajną odbytą przez radnych zdalnie. Kolejne też będą się odbywały na tej zasadzie.

 

 

Najnowszy numer Gazety Jarocińskiej jest już dostępny w sklepach i internecie, a w nim najbardziej pilne i aktualne informacje, które przygotowujemy dla Was w tym trudnym czasie - więcej szczegółów TUTAJ

 

Każdy z nas może pomóc jarocińskiemu szpitalowi. Każda złotówka się liczy! Wystarczy kliknąć w zdjęcie. Nie zapomnij udostepnić zrzutki. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (31)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +49 / -29

  DARIUSZ KYCIA

  Panie Walenty nie nazywam się Kicia tylko Kycia.Wiem jaka jest sytuacja finansowa spółek gminnych i miasta niech Pan nie opowiada bredni.Byłem w RIO i wiem jak wyglądają sprawozdania z tej instytucji.Kim Pan jest ?To jest zasadnicze pytanie i z kim jest Pan powiązany zawodowo i biznesowo?Chętnie bym Pana poznał jak będzie po wszystkim.

 • rok temu | ocena +52 / -38

  DARIUSZ KYCIA

  Gdy miasto będzie na skraju katastrofy nie dopuścić by cała wina został przerzucona na sytuację w kraju.Lata finansowego bezprawia przyniosą owoce które odczujemy my wszyscy.Nie należy żadnej osobie odpowiedzialnej za to co zrobiono darować bez poniesienia konsekwencji.

 • rok temu | ocena +59 / -32

  Przedsiębiorca na skraju upadku

  Mam pytanie czy miasto przewiduje jakieś umożenia lub chociaż zniżki w podatkach dla przedsiębiorców w podatkach lub użytkowania wieczystego

 • rok temu | ocena +56 / -44

  Urzędnik

  Co burmistrz zrobi dla mieszkańców w dobie koronawirus?

 • rok temu | ocena +48 / -54

  Oleksy

  Bicie piany przez radnych opozycji i słuchanie jak atakują każdą inwestycję, wszystko co planuje burmistrz jest nie do przejścia. Dlaczego tak przeszkadzają i na kogo zlecenie? Może ktoś z centrali na ul. Brzozowej powie?

 • rok temu | ocena +57 / -48

  on

  Proszę mi wytłumaczyć sprzedaż sali gimnastycznej w wilkowyi przez spółkę jarocin sport gminie jarocin....i przekazanie kwoty przez gminę do spółki...

 • rok temu | ocena +1 / -1

  jacekpl

  Jak walcz się z zagrożeniami w KR https://www.youtube.com/watch?v=xbbU1PBemC4&feature=youtu.be http://www.kocis.go.kr/eng/webzine/202003/sub09.html

 • rok temu | ocena +62 / -40

  W imię ROZWOJU

  Szkoda prądu, czasu no i obciążeń Internetu- i tak klepią wszystko co wódz naczelny nakaże

 • rok temu | ocena +52 / -52

  Psuje

  Jedyny pomysł radnych opzycyjnych z jrs z poprzedniej sesji to zrywanie qworum żeby sparaliżować pracę gminy i spółek gminnych w tych tak trudnych dla gminy i spółek czasach. Żenada. Panowie i Panie chociaż nie przeszkadzajcie jeśli nie chcecie pomóc.

 • rok temu | ocena +60 / -38

  kitu

  Obciąć ilość radnych oraz urzędników. Zabrać pieniądze z budżetu gminy na ochronę zdrowia.