Reklama

Na wiosnę park ma się zmienić jeszcze bardziej. Ruszy też budowa

Opublikowano:
Autor:

Na wiosnę park ma się zmienić jeszcze bardziej. Ruszy też budowa  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wiosną rozpocznie się budowa nowego amfiteatru, nowych nawierzchni wszystkich alejek w parku Radolińskich, nasadzenia  drzew, krzewów, bylin i kwiatów.

 

 

 

Właśnie zakończyły się uzgodnienia dotyczące ostatecznych projektów prac zaplanowanych na 2020 rok. - Pani konserwator zgodziła się np. na montaż w parku ławek wykonanych  według nowoczesnych wzorów, a nie stylizowanych, czyli udających stare - mówi Piotr Kociński, architekt krajobrazu.

 

Zgodnie z nowoczesnym wzornictwem będą wykonane także inne elementy tzw. małej architektury, jak  kosze na śmieci, stojaki rowerowe, tablice informacyjne, balustrady mostków i kładek na Lipince (wróci zdemontowana przy Skarbczyku i pojawią się trzy nowe).

 

Wiosną rozpocznie się budowa nawierzchni wszystkich parkowych alejek. Będą wykonane z takich samych wodoprzepuszczalnych materiałów (różne rodzaje kruszywa), jak ścieżki w Parku im. mjr. Zbigniewa hr. Ostroroga-Gorzeńskiego.  - W parku przy ośrodku zdrowia sprawdza się bardzo dobrze. Nawet po ulewnym deszczu nie stoją kałuże, bo woda jest szybko wchłaniana. Po takich nawierzchniach wygodnie się  spaceruje, jeździ rowerem czy wózkiem - wyjaśnia Robert Kaźmierczak, zastępca burmistrza Jarocina. - Proszę o wyrozumiałość wszystkich tych, którzy spacerują po parku Radolińskich i odczuwają pewien dyskomfort związany z obecnym stanem nawierzchni. Od sąsiadów słyszę słuszne uwagi na ten temat. Jednak po tym, jak firma rozprowadziła kable oświetlenia, nie było sensu ponosić zbytnich nakładów na naprawianie nawierzchni, ponieważ już za kilka miesięcy będą budowane całkowicie nowe - dodaje zastępca burmistrza.

Wiosną w parku Radolińskich zaczną się też nasadzenia kilkuset drzew, dziesiątek tysięcy krzewów, bylin, kwiatów, roślin cebulowych. Wokół pałacu będą posadzone hortensje i rododendrony. 

 

Wiosną rozpocznie się także budowa nowego amfiteatru, renowacja i konserwacja ruin kościoła św. Ducha i zagospodarowywanie całej przestrzeni między ulicami Zamkową i Parkową. Gmina zakupiła właśnie od osób prywatnych jedną z działek na tym obszarze. Stara się o uzyskanie prawa własności do kolejnej, aby docelowo kompleksowo urządzić tam teren z przeznaczeniem na organizację plenerowych wydarzeń kulturalnych, rozrywkowych i rekreacyjnych.  

 

Przetargi na budowę nowego amfiteatru oraz renowację ruin kościoła Świętego Ducha zostały już ogłoszone. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE