Reklama

Reklama

Na darmowe laptopy dla uczniów przeznaczą prawie pół miliona

Opublikowano: pon, 20 kwi 2020 14:32
Autor:

Na darmowe laptopy dla uczniów przeznaczą prawie pół miliona  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Sprzęt komputerowy z oprogramowaniem za prawie 0,5 miliona złotych trafi do uczniów naszych szkół podstawowych i średnich. Skąd te pieniądze i jak zostanie podzielony kupiony za nie sprzęt?

 

 

Zamknięcie szkół spowodowane stanem epidemii panującym w naszym kraju, spowodowało wprowadzenie na wiele tygodni niestandardowych metod prowadzenia zajęć edukacyjnych.

 

 

Uczniowie pracują z nauczycielami za pośrednictwem łączy internetowych. Niestety, wielu z nich nie posiada potrzebnego sprzętu.

 

Dlatego Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło program „Zdalna szkoła”. Przedsięwzięcie umożliwia sfinansowanie komputerów i tabletów do szkół samorządowych ze środków Unii Europejskiej.

 

 

Z możliwości pozyskania takich funduszy skorzystały samorządy powiatu jarocińskiego i gminy Nowe Miasto. Starostwo oraz Urząd Miejski w Jarocinie pozyskały po 100 tysięcy złotych, gminy Żerków i Nowe Miasto po 70 tysięcy a Kotlin i Jaraczewo - po 60 tysięcy.

 

[o darmowych laptopach dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz ich podziale przeczytasz TUTAJ].

 

Jarociński magistrat informuje, że jeszcze nie zdecydował jak podzieli sprzęt dla uczniów.

 

- Obecnie gmina Jarocin jest na etapie wyboru najkorzystniejszej oferty, na podstawie której zostaną niezwłocznie zakupione laptopy i przekazane do szkół - czytamy w komunikacie z urzędu miejskiego.

 

 

Decyzja o podziale nie zapadał także w gminie Kotlin.

 

- Wiem, że jesteśmy na liście rankingowej. O tym, jak będziemy przydzielać ten sprzęt, zdecydujemy, kiedy już będzie wiadomo ile laptopów będziemy mogli kupić za te 60 tysięcy - wyjaśnia Michał Urbaniak, sekretarz gminy Kotlin.

 

 

 

Z kolei szef Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Jaraczewie za pozyskane 60 tysięcy będzie kupował laptopy w drodze przetargu.

 

- Myślę, że będzie ich dwadzieścia parę. Jak już będą, wtedy podzielimy je według zapotrzebowania, które wcześniej zrobiliśmy - zapowiada Jerzy Jakubowski.

 

 

Jednocześnie informuje, że uczniowie z gminy Jaraczewo są w miarę dobrze zaopatrzeni w tego typu urządzenia. - Tym uczniom, którzy nie mieli sprzętu do zdalnej nauki, dyrektorzy szkół użyczali - przede wszystkim tabletów będących na stanie szkół.

 

[przełożone terminy uroczystości Pierwszej Komunii Świętej - więcej szczegółów znajdziesz TUTAJ]

 

Gmina Nowe Miasto złożyła zapotrzebowanie na zakup 23 laptopów z oprogramowaniem. Jak zapewniają gminne służby oświatowe sprzęt trafi do wszystkich 5 szkół w gminie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (7)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 2 lata temu | ocena +8 / -1

  ola

  500+ gdzie jest jeszcze komputery bo nierobom wszystko sie należy

 • 2 lata temu | ocena +0 / -1

  zainteresowany

  tak darmowe tylko trzeba wpłacić kaucje za niego i bez zwroty pieniędzy a komputer później sobie zabierają

 • 2 lata temu | ocena +9 / -1

  pol

  zabrać rodzicom 500+

 • 2 lata temu | ocena +11 / -0

  Jarociniak

  To proszę odpowiedzieć na pytanie co ludzie robią z 500+ od pieciu lat że te dzieci nie mają w domu komputera?

 • 2 lata temu | ocena +11 / -1

  $$$

  A 500 + to na co jest rodzicom wypłacane ?