Reklama

Minister do spraw rozwoju samorządów przyjechał do Jarocina: Jarocin jest znakomitym przykładem

Opublikowano: czw, 3 gru 2020 10:18
Autor:

Minister do spraw rozwoju samorządów przyjechał do Jarocina: Jarocin jest znakomitym przykładem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Minister do spraw rozwoju samorządów przyjechał do Jarocina.Gospodarzem wizyty był burmistrz Adam Pawlicki.

 

Minister Michał Cieślak, członek Rady Ministrów w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów ds. rozwoju samorządów przyjechał z wizytą do Jarocina.

 

- Jarocin jest znakomitym przykładem, w jaki sposób konsekwentną polityką władz miasta można doprowadzić do tego, aby powstało wiele właściwych i dobrych inwestycji infrastrukturalnych - podkreślił podczas spotkania z dziennikarzami minister Cieślak.

 

 

Minister do spraw rozwoju samorządów przyjechał do Jarocina

Minister odpowiedzialnego za samorządy gościł w Jarocinie po raz pierwszy. Plan odwiedzin był bardzo napięty. Gość spotkał się między innymi z jarocińskimi samorządowcami.

 

Zapoznał się także z projektem budowy nowych osiedli mieszkań czynszowych, który jest realizowany w gminie Jarocin.

 

Minister odwiedził Zakład Gospodarki Odpadami-Wielkopolskie Centrum Recyklingu, które zagospodarowuje odpady w ramach Porozumienia Międzygminnego z terenu 19 wielkopolskich gmin.

 

Minister do spraw rozwoju samorządów przyjechał do Jarocina

Obejrzał również rozbudowywane obiekty spółki Jarocin Sport oraz modernizowana oczyszczalnię ścieków w Cielczy, gdzie w ramach tego proekologicznego przedsięwzięcia powstaje także pierwsza w Polsce stacja odzysku surowców, w której z wód osadów pościekowych produkowany będzie fosfor.

 

Burmistrz Adam Pawlicki zapoznał Michała Cieślaka z projektem rewitalizacji śródmieścia Jarocina z prowadzoną obecnie przebudową infrastruktury podziemnej i naziemnej.

 

- Wykonanie tych inwestycji nie byłoby możliwe bez współpracy instytucji rządowych i instytucji gminnych - zaznaczył burmistrz.

 

 

Z kolei minister dziękował Adamowi Pawlickiemu za to, że sięga po środki zewnętrzne i że te środki są w Jarocinie wykorzystane we właściwy sposób.

 

(…) Jarocin jest przykładem, w jaki sposób środki rządowe mogą wspierać i wspierają rozwój samorządu - podsumował Michał Cieślak.

 

 

 

 

 

 

Nowy - 48. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (8)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 10 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  jarock

  Przecież ta wizyta była tydzień temu ... Przyjechał drugi raz czy ten portal ma takie opóznienie ?

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  erty

  Być takim ministrem to moim zdaniem fucha ne z tej ziemi. Można sobie Polskę zwiedzić za darmo jeszcze ci za to zapłacą. A czy ten minister da kasę jak Unia nam zabierze?

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -2

  obserwator

  Czy ten Minister był świadomy kogo pochwalił? Mam wrażenie że nie. Chyba że w większości Gmin w Polsce dzieje się tak samo i Rząd na to pozwala.

 • 10 miesięcy temu | ocena +2 / -1

  Zjednoczona Prawica rządzi

  Minister ROZWOJU w najbardziej rozwojowym mieście na świecie.