Reklama

Reklama

Mieszkańcy złożyli wnioski w ramach programu wymiany pieców. Ile gmina Żerków wydała pieniędzy?

Opublikowano: pon, 23 lis 2020 17:56
Autor:

Mieszkańcy złożyli wnioski w ramach programu wymiany pieców. Ile gmina Żerków wydała pieniędzy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

W ramach pilotażowego programu dofinasowania wymiany pieców, który został uruchomiony przez gminę Żerkó 10 września, wpłynęło 25 wniosków. Do dnia dzisiejszego wydatkowano już przeszło 80 tys. zł.

 

 

Własny program wymiany pieców to kolejne działanie podjęte przez gminę Żerków na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. W tym przypadku chodziło o zmniejszenie poziomu zanieczyszczenia powietrza, który jest szczególnie wysoki w okresie jesienno-zimowym.

 

 

Pomysł na jego powstanie zrodził się w ubiegłym roku po tym jak wiceprzewodniczący rady miejskiej Grzegorz Andraszak złożył interpelację dotycząca możliwości dofinansowania wymiany źródła energii cieplnej. Projekt wymagał jednak określenia odpowiednich warunków dofinansowania i wskazania, kto będzie się mógł o nie ubiegać. Powstał więc stosowny regulamin.

 

 

O dofinansowanie wymiany źródła ciepła może się ubiegać właściciel albo współwłaściciel domu jednorodzinnego lub wyodrębnionego lokalu mieszkalnego w budynku jednorodzinnym albo wielorodzinnym. Warunkiem przyznania pieniędzy jest podłączenie proekologicznego systemu ogrzewania i likwidacja starego pieca.

 

 

Każda z osób, która złoży wniosek, może liczyć na dofinansowanie w wysokości 50% kosztów zakupu i montażu pieca, ale nie więcej niż 4 tys. zł. Dotacja zostanie wypłacona na rachunek bankowy osoby składającej wniosek wraz z wszystkimi niezbędnymi dokumentami po pozytywnym wyniku kontroli przez pracowników urzędu.

 

 

W tym roku budżetowym na program wymiany pieców przeznaczono aż 120 tys. zł. Wnioski można było składać od 10 września. Wpłynęło ich 25 z 24 zostały pozytywnie rozpaczone. Czasu było niewiele, ale nie zabrakło tych, którzy skorzystali z okazji. Do tej pory rozliczono projekty na sumę 82.438 zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -0

    rozpaczona karinka

    " 24 zostały pozytywnie rozpaczone" . Kobieto puknij się w czerep

  • rok temu | ocena +3 / -0

    zrozpaczony

    a mój wniosek rozpaczony?