Reklama

Mieszkańcy będą mieli gdzie wywieźć problemowe śmieci z gminy Nowe Miasto

Opublikowano:
Autor:

Mieszkańcy będą mieli gdzie wywieźć problemowe śmieci z gminy Nowe Miasto - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Urząd w Nowym Mieście przystąpił do kolejnej inwestycji. Jej efektem będzie powstanie PSZOKU-u. Koszt przedsięwzięcia wyniesie prawie 950 tys. zł.

 

 

Gmina Nowe Miasto nie miała dotąd punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnychczyli tak zwanego PSZOK-u. Wkrótce ulegnie to zmianie, a wspomniany punkt uzupełnieniem selektywnej zbiórki odpadów prowadzonej w gospodarstwach domowych.

 

 

PSZOK będzie służył do zbierania i czasowego magazynowania odpadów problemowych. Każdy z mieszkańców gminy w ramach miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi będzie mógł wywieźć tam na przykład zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, zużyte opony, gruz oraz surowce wtórne.

 

 

Nowomiejski urząd ogłosił, więc przetarg na budowę PSZOK-u. W ramach prac firma, która wygra postępowanie przetargowe, będzie musiała utwardzić teren, wybudować kontenerowy budynek socjalno-biurowy, wykonać oświetlenie zewnętrzne i zasilanie przepompowni, zainstalować monitoring oraz instalację alarmową. Dodatkowo wykonane zostanie również przyłącze wodociągowe oraz kanalizacja deszczowa i sanitarna. Będzie też zrobione ogrodzenie terenu i oczywiście zagospodarowanie terenów zielonych.

 

 

Gmina zamierza zrealizować inwestycję w całości z pieniędzy otrzymanych z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dofinansowanie wyniosło 944.680 zł. W ramach tej kwoty zostanie wybudowany punkt selektywnej zbiórki, na co został ogłoszony przetarg oraz wyposażenie PSZOK-u w kontenery i pojemniki na odpady. W tym przypadku postępowanie przetargowe zostanie ogłoszone dopiero w 2021 roku.

 

 

PSZOK do zbiórki przedmiotów z tworzyw sztucznych, metalu, drewna, zużytych opon czy gruzu z niewielkich remontów powstanie w Aleksandrowie. Nieznane są jeszcze limity składowania odpadów. Zostaną one ustalone w regulaminie, który będzie ogłoszony w późniejszym czasie. Planuje się jednak dokładne określenie ilości składowania odpadów budowlanych i rozbiórkowych oraz opon.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE