Reklama

Masz w domu piekło? Bije cię mąż? Jesteś ofiarą przemocy ekonomicznej?

Opublikowano:
Autor:

Masz w domu piekło? Bije cię mąż? Jesteś ofiarą przemocy ekonomicznej? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jesteś ofiarą przestępstwa? Nie wiesz, jakie masz prawa? Dzisiaj rozpoczął się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw. Do 28 lutego możesz skorzystać z bezpłatnych porad policjantów i sędziów.

powiat jarociński

Ośrodek Interwencji Kryzysowej na ul. Szubianki w Jarocinie - od 23 do 27 lutego w godz. 15.00 - 16.00, dodatkowo dyżur pełniony będzie w sobotę 28 lutego w godz. 10.00 - 12.00 również w tym samym miejscu. (dyżury pełnią policjanci)

Punkt Konsultacyjny dla osób pokrzywdzonych przestępstwem przy Sądzie Rejonowym w Jarocinie, al. Niepodległości 15 - od 24 do 27 lutego w godz. 13.00 do 15.00 pokoje nr 5-6 parter lub nr 21 I piętro.

 

powiat średzki

Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wlkp. ul. Harcerska 22 - od 23 do 27 lutego od 10.00 do 18.00 oraz w sobotę w godz. 10.00-13.00.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Środzie Wlkp. ul. Szkolna 2 - od 23 do 27 lutego w godz. 7.00 -15.00 Ośrodek Pomocy Społecznej w Środzie Wlkp. ul. Sportowa 9c, gdzie w godzinach urzędowania dyżur pełnić będzie pracownik socjalny Jarosław Kowalski, przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarego.

 

Rodzaje przemocy:

- fizyczna (np. popychanie, szczypanie, duszenie, bicie, polewanie substancjami żrącymi)

- psychiczna (np. groźby, zastraszanie, wyzywanie, poniżanie, kontrolowanie kontaktów z innymi osobami, wzbudzanie poczucia winy)

- seksualna (np. wymuszanie pieszczot, zmuszanie do prostytucji, gwałt)

- ekonomiczna (np. odbieranie czyichś pieniędzy, uniemożliwianie podjęcia pracy, niepłacenie alimentów)

- zaniedbanie (długotrwałe niezaspokajanie podstawowych potrzeb dziecka - materialnych i psychicznych - to też forma przemocy)

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE