Reklama

Masz samochód? Jeśli ci ukradną, policja raczej nie odzyska

Opublikowano:
Autor:

Masz samochód? Jeśli ci ukradną, policja raczej nie odzyska  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Z roku na rok rośnie liczba kradzieży pojazdów na naszym terenie. Jeszcze 2012 roku złodzieje odjechali zaledwie 7 samochodami. W całym ubiegłym roku z naszych parkingów zniknęło 14 pojazdów. To zdarzenia, które trafiły do policyjnych statystyk.

Niestety rosnąca liczba kradzieży samochodów, nie idzie w parze z wykrywalnością. Policji udało się odzyskać tylko dwa, niewielkiej wartości auta. Te najdroższe, kosztujące kilkadziesiąt tysięcy złotych, wciąż są w rękach złodziei. Szanse na ich odnalezienie, maleją z każdym tygodniem. Dlaczego wykrywalność jest taka słaba?

- Przestępstwa kradzieży pojazdów należą do tych, które najtrudniej wykryć z uwagi na ich specyfikę - tłumaczy sierż. sztab. Agnieszka Zaworska, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. - Najczęściej do kradzieży dochodzi w nocy, w momencie, gdy właściciel pojazdu zorientuje się, że samochodu nie ma, mija kilka, kilkanaście godzin. W tym czasie te pojazdy najczęściej zostają rozebrane na części i trafiają do „dziupli”.

Jak się zabezpieczyć przed kradzieżą? Zobacz nasze wideo.

Więcej, między innymi o tym, jakie marki samochodów są kradzione najczęściej i co robi policja by poprawić statystyki, w kolejnym wydaniu Gazety Jarocińskiej?
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE