Reklama

Masz pomysł na jarociński rynek - podziel się nim

Opublikowano: 4 września 2020 08:09
Autor:

Masz pomysł na jarociński rynek - podziel się nim - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Ruszyły kolejne konsultacje społeczne ogłoszone przez jarociński magistrat. Tym razem burmistrz pyta mieszkańców o opinię na temat funkcji, jakie ich zdaniem ma pełnić jarociński rynek. Jak i gdzie można składać swoje pomysły?

 

- Mam nadzieję, że zasypiecie nas pomysłami. Liczę na pomoc nie tylko mieszkańców śródmieścia, ale wszystkich jarociniaków. Starówka jest przecież naszym wspólnym dobrem - pisze na stronie internetowej burmistrz Adam Pawlicki. W centrum Jarocina - również na rynku - trwa wielka wymiana sieci podziemnych. Przebudowa ma objąć 20 ulic w centrum Jarocina i potrwać do kwietnia 2022 roku.
 

 

W tym czasie wymieniane i budowane będą sieci: wodociągowa, kanalizacji sanitarnej i deszczowej oraz ciepłownicza. Każda ulica w związku z tym zostanie przekopana kilka razy.
 

[utrudnienia w centrum Jarocina, zamknieta jedna z ważniejszych ulic - szczegóły znajdziesz TUTAJ]

 

Poza tym nastąpi montaż nowego oświetlenia i światłowodu. Zwieńczeniem wszystkich prac będą nowe nawierzchnie ulic oraz tereny zielone. Wykonawcą jest konsorcjum firm Drobud z Goliny oraz WUPRINŻ z Poznania.
 

Inwestycja w centrum Jarocina jest jednym z pięciu zadań w ramach dużego projektu „Gospodarka wodno-ściekowa w gminie Jarocin”, którego wartość szacuje się na 225 milionów złotych. Na wykonanie przedsięwzięcia PWiK pozyskał dofinansowanie unijne w wysokości 128 mln zł.
 

[podsumowano wpływy ze strefy płatnego parkowania w Jarocinie za pierwsze półrocze - na ten temat więcej przeczytasz TUTAJ]

 

Przebudowie poddany został między innymi jarociński rynek [na ten temat więcej czytaj TUTAJ]. Już teraz jednak należy się zastanowić, jaką ten centralny punkt na mapie miasta będzie miał po zakończeniu robót. Dlatego ogłoszone zostały konsultacje, w czasie których mieszkańcy mogą zgłaszać swoje pomysły na rynek. Można to zrobić do środy - 23 września.
 

Konsultacje nie są anonimowe. Każda osoba, wyrażająca swoją opinię lub zdanie, musi zatem być gotowa podać swoje imię i nazwisko. Inaczej jej głos będzie nieważny.

 

Karty konsultacyjne (ankiety) są udostępnione:

- w Biurze Obsługi Klienta Urzędu Miejskiego w Jarocinie (ul. T. Kościuszki 15B, parter, budynek Jarocińskiej Agencji Rozwoju, przy parkingu urzędu) - w formie papierowej,

- w Biuletynie Informacji Publicznej oraz na głównej stronie internetowej urzędu - w formie elektronicznej.

 

Następnie należy:

- przesyłać swoje opinie i pomysły drogą mailową w formie skanu wypełnionej karty konsultacyjnej na adres: [email protected],

- złożyć wypełnioną kartę konsultacyjną w Biurze Obsługi Klienta (ul. T. Kościuszki 15B, parter, budynek Jarocińskiej Agencji Rozwoju, przy parkingu urzędu).

 

Kto może wziąć udział w konsultacjach?

- wszyscy pełnoletni mieszkańcy gminy Jarocin,

- instytucje oraz podmioty gospodarcze prowadzące działalność w Jarocinie przy: ul. Rynek, ul. Gołębiej, ul. Wyszyńskiego, ul. Średniej, ul. Wrocławskiej (od ul. Rynek do ul. Kilińskiego), ul. Kilińskiego, ul. Wąskiej, ul. Krótkiej, ul. Śródmiejskiej (od ul. Rynek do ul. Wąskiej), ul. Targowej (od ul. Wąskiej do ul. Św. Ducha), ul. Łąkowej, ul. Św. Ducha (od ul. Rynek do ul. Wojska Polskiego), ul. Kościelnej w Jarocinie,

- właściciele nieruchomości położonych na terenie gminy Jarocin nie będący jej mieszkańcami.

 

 

Nowy - 35. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i ciekawych materiałów oraz wywiadów. 

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (19)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -0

  Moje zdanie

  Co wam przeszkadzało w małym parkingu na Rynku ? Zróbcie sobie fontanny , zieleniec itd. , jedno nie wyklucza drugiego. To jest kompromis. Nie utrudniajmy życia ludziom starszym którzy mogą tylko korzystać z auta, nie zmuszajmy matki z małymi dziećmi do przyjazdu do Śródmieścia rowerem, Najpierw włodarz zmniejsza parking na św.Ducha bo najważniejsza jest Myjnia dla aut. Teraz autko jest nagle złe i likwidacji ulega parking na Rynku i ulicach przylegających. Ilość miejsc parkingowych w centrum zmniejszy się ok. 250-300 .To jest dyskryminacja ludzi starszych, chorych i tych którzy nie chcą lub nie mogą dotrzeć do centrum o własnych siłach, bo bardziej dla miasta opłacalne jest zamiast 2-3 ogródka piwnego mieć ich np.8. Powtarzam : i tak większa część Rynku była zamknięta dla ruchu , tereny rekreacyjne dojdą w Parku Radolińskich a po za tym gastronomia i nic innego nie przetrwa bez komunikacji.Pzdr

 • rok temu | ocena +3 / -0

  kk

  Fontanna ,gołębie regularnie dokarmiane hmm.Masakra

 • rok temu | ocena +7 / -3

  pja

  Rzucę ochłapy naiwni podniosą.

 • rok temu | ocena +11 / -3

  obs

  parking na całym rynku i rondo (najlepiej im.Pawlickiego) to byłoby najlepsze zwieńczenie "rewitalizacji"

 • rok temu | ocena +10 / -2

  ROZWÓJ ponad wszystko

  No radni z ZJ, wszystko przed wami; albo macie własne zdanie albo sluchacie słońca ziemianstwa !

 • rok temu | ocena +10 / -2

  jjj

  Jakie sklepy, taki ruch. Na rynku powinna być przede wszystkim gastronomia. Zjeść napić się, posiedzieć, spacerować. U nas mamy tandetne sklepiki, banki.Rynek musi być miejscem rozrywki, relaksu a nie handlu.

 • rok temu | ocena +10 / -1

  Donna

  Absolutnie nie zgadzam się na ruch samochodowy na rynku. Rynek powinien być miejscem, gdzie można spacerować, spędzić miło czas z dziećmi, rodziną, przyjaciółmi. Widzę tam fontannę, ogródki gdzie można posiedzieć, coś wypić - zjeść. Jeśli ma być inaczej to po co ta rewitalizacja?

 • rok temu | ocena +13 / -2

  ROZWÓJ Skazanego ponad wszystko

  Apel do władz Jarocina i gminy JAROCIN. Chcecie się skonsultować to konsultujcie się z Andrzejkiem z Kanbudu, bo mieszkańców i tak nie słuchacie.

 • rok temu | ocena +9 / -4

  rozwiązania z innych miast

  Niestety, również uwazam jak moi prezdmówcy że rynek umarł. jedynym ratunkiem dla niego, byłoby puszczenie ruchu - wiele miast rewitalizujacych swój rynek chcacych coś zmenic, puszcza ruch, z wydzieleniem ciągów pieszych i "deptaków". Rynek jest żywy, ludzie chociazby prezjeżdzają, zobacyzć instalacje artystyczne, zagladają czesciej do sklepów. Ale co ja mogę sie znac, zaraz mnie urbaniści zgnoją, ze rynek to miejsce tylko dla pieszych spacerowiczów - no tak, widac ich tłumnie, CODZIENNIE......

 • rok temu | ocena +3 / -2

  Gość

  Rewitalizacja nie pomoże Rynek jarociński już dawno martwy. Zasadzą parę drzewek , suchych krzaczków ot wielka zmiana .

 • rok temu | ocena +8 / -4

  2Jarek

  Jeśli rewitalizacja to tylko taka: wyburzyć ratusz i w tym miejscu Pawlicki powinien postawić sobie pomnik za nasze pieniądze, uzyskane ze sprzedaży 40 ha wielkością dorównujący temu pomnikowi ze Świebodzina. Zwiększy to ruch turystyczny w mieście i przyczyni się do rozsławienia imienia tfu wybitnego włodarza na całym świecie.

 • rok temu | ocena +3 / -2

  kiedy będzie następny "artykuł partnera"

  nie mogę się doczekać..... te artykuły są takie ekscytujące...

 • rok temu | ocena +6 / -2

  yeti

  Konsultacje dla wszystkich czy dla wybranych?