Reklama

Martuzalski nieobecny na radzie. Nie przyjął mandatu

Opublikowano:
Autor:

Martuzalski nieobecny na radzie. Nie przyjął mandatu - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Stanisław Martuzalski, mimo że w listopadowych wyborach samorządowych został wybrany na radnego powiatu jarocińskiego, do tej pory jednak nie pojawił się na żadnym posiedzeniu, nie odebrał zaświadczenia o wyborze i nie złożył ślubowania. To sytuacja bez precedensu w naszym samorządzie.

Początkowo przewodniczący rady powiatu Karol Matuszak umieszczał w porządku obrad punkt dotyczący przyjęcia Martuzalskiego w poczet radnych, jednak w ostatnim czasie zrezygnował nawet z tego.

- Szczerze mówiąc, ostatni raz rozmawiałem z panem Martuzalskim w listopadzie. Nie wiem, jaka jest przyczyna jego nieobecności na kolejnych sesjach rady powiatu. Nie do mnie należy ocena takiego postępowania. Takiej oceny mogą dokonać tylko i wyłącznie nasi wyborcy - podkreśla Matuszak.

Radni powiatowi od listopadowych wyborów odbyli pięć sesji i co najmniej tyle samo posiedzeń każdej ze stałych komisji. Zadeklarowali swój udział w poszczególnych komisjach i ustalili plan pracy na najbliższy rok. Utworzyli kluby, a także ustalili dyżury w biurze rady. Podjęli też wiele ważnych decyzji. Między innymi o likwidacji Zarządu Dróg Powiatowych. W żadnym z tych działań nie uczestniczył Stanisław Martuzalski.

Jak były burmistrz tłumaczy swoją nieobecność i kiedy zamierza wywiązać się z obowiązków nałożonych przez wyborców? Więcej o sprawie w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE