Reklama

Manifestacja w Jarocinie w obronie Polski w Unii Europejskiej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W Jarocinie, podobnie jak w wielu miastach Polski, odbyła się spontaniczna pikieta mieszkańców, którzy sprzeciwiają się planom wyprowadzenia naszego kraju z Unii Europejskiej.

Reklama

W niedzielę 10 października w Parku im mjr. Zbigniewa hr.Ostroroga- Gorzeńskiego, odbył się spontaniczny protest mieszkańców Jarocina w obronie obecności Polski w Unii Europejskiej.

Odśpiewano hymn Polski. Podczas wiecu protestujący głośno wyrażali swoją dezaprobatę wobec działań rządu dążącego, ich zdaniem, do wyprowadzenia Polski z unijnych struktur.

Manifestowano swoje przywiązanie do wartości europejskich, a także wyrażano troskę o przyszłość kraju. Podobne manifestacje odbyły się w całym kraju. To reakcja mieszkanców na ubiegłotygodniowy wyrok Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że niektóre przepisy prawa UE są niezgodne z polską konstytucją.

Głos zabrała Anna Link - Oleksy, która podziękowała wszystkim za przybycie. Zwróciła uwagę na fakt, iż w tak małym mieście jak Jarocin trzeba "wykazać się niemałą odwagą, by w tak otwarty sposób manifestować swoje poglądy".

Dodała, iż protestując w ten sposób przeciwko działaniom rządu robimy to dla naszych dzieci, by mogły żyć w bezpiecznym i nowoczesnym kraju.

- Tylko w zintegrowanej, wspólnej Europie Polska jest bezpieczna i może się wspaniale rozwijać - dodała.

 Żywo dyskutowano na tematy związane z ogólnie pojętymi prawami człowieka w Polsce, oraz pogarszającą się sytuacją kobiet. Podczas wiecu obecne były flagi Polski i Unii Europejskiej.  Około 60 osobowa manifestacja zakończyła się odśpiewaniem hymnu europejskiego, którym jest Oda do Radości, po czym zebrani rozeszli się do swych domów.

Byliście na proteście? Popieracie? Co myślicie o sprawie? Zapraszamy do dyskusji. 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy