Reklama

Reklama

Lisew żegnał sołtyskę [GALERIA, SONDA]

Opublikowano: pt, 8 mar 2019 10:18
Autor:

Lisew żegnał sołtyskę [GALERIA, SONDA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Wybory sołeckie, sołtys, rada sołecka, gmina Żerków, Lisew

 

Ostatnie wybory w gminie Żerków były wyjątkowe, pełne kwiatów i prezentów. Dotychczasowa sołtyska Lisewa, Lucyna Samolej postanowiła odejść na „emeryturę” po 16 latach władania wsią. – Mam już swój wiek. Teraz chcę odpocząć. Niech młodzi rządzą – powiedziała odchodząca sołtyska.

 

 

Wybory na sołtysa i rade sołecką Lisewa odbyły się w wyremontowanej sali wiejskiej, w której malowanie zakończyło się dopiero 7 marca. Przybyło 54 mieszkańców uprawnionych do głosowania. Jedyną kandydatka na sołtysa zgłoszoną przez mieszkańców i która wyraziła zgodę na wzięcie udziału w wyborach, była Paulina Matuszak. W głosowaniu zdobyła aż 5o głosów. Po ogłoszeniu wyników nowa „szefowa” otrzymała z rąk ustępującej stosowną tablicę i różę.

 

- Sytuacja we wsi nie jest aż tak wesoła, ponieważ, nie ma w Lisewie sklepu, nie ma się gdzie spotykać, ludzie się ze sobą kompletnie nie widują, maja żal, że nic się we wsi nie dzieje. Na szczęście mamy już odnowioną salę wiejską i spróbuję to wykorzystać. Priorytetem jest założenie Koła Gospodyń Wiejskich dlatego należy doposażyć kuchnię przy sali. Wieś nie jest też zintegrowana i to jest kolejny cel mojego działania - integracja społeczności lokalnej - powiedziała nowa sołtyska Lisewa.

 

Do rady sołeckiej zgłoszonych zostało 6 kandydatów, spośród których wybrano 5 członków: Bozena Hałas, Ewa Luleczka, Lidia Mieloszyk, Grzegorz Filipiak, Sławomir Ratajczak.

 

Po przeprowadzonych wyborach zebranie wiejskie przerodziło się w uroczystość. Otóż mieszkańcy wsi przygotowali niespodziankę dla ustępującej szefowej wsi. Wręczyli jej ogromny bukiet kwiatów i bon podarunkowy do Rossmana. – Nie spodziewałam się tego – powiedziała wzruszona Lucyna Samolej. To nie koniec niespodzianek. Była sołtyska przygotowała dla wszystkich słodki poczęstunek.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.