Reklama

Kulczyk nie żyje. Zmarł najbogatszy Polak

Opublikowano:
Autor:

Kulczyk nie żyje. Zmarł najbogatszy Polak - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jan Kulczyk nie żyje. - Dziś w nocy, w wyniku powikłań pooperacyjnych, w wieku 65 lat, zmarł Jan Kulczyk, największy polski przedsiębiorca - podał w komunikacie Kulczyk Holding SA.

Jan Kulczyk by właścicielem przedsiębiorstwa Kulczyk Holding, z siedzibą w Warszawie i międzynarodowej grupy inwestycyjnej Kulczyk Investments z siedzibą w Luksemburgu oraz biurami w Dubaju, Londynie i Kijowie. Zajmował się głównie inwestycjami w branżach związanych z energetyką, ropą naftową i gazem, oraz infrastrukturą i nieruchomościami.

W 2015 polska edycja magazynu "Forbes" umieściła Jana Kulczyka na 1. miejscu w rankingu najbogatszych Polaków z majątkiem oszacowanym na 15,1 mld zł. Był najwyżej uplasowanym Polakiem w rankingu światowych miliarderów. Krytycy zarzucali mu m.in., że podatków nie płacił w Polsce, tylko w tzw. rajach podatkowych.

W portalu www.krotoszynska.pl biznesmaena wspomina krotoszyński przedsiębiorca Dariusz Rozum, który miał okazję poznać najbogatszego Polaka i mecenasa polskiego sportu. Przeczytaj TU.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE