Reklama

Księgowa przelewała pieniądze na… swoje konto

Opublikowano:
Autor:

Księgowa przelewała pieniądze na… swoje konto  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

11 zarzutów usłyszała księgowa Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Siedlemin "Szkoła dzieciom", prowadzącego niepubliczne przedszkola oraz szkołę podstawową.

Prokuratura Rejonowa w Jarocinie ustaliła, że 49-letnia Ala K. od maja 2013 do października 2014 roku, przelewała z konta stowarzyszenia na swój prywatny rachunek kwoty od 500 do 3.000 zł. W ten sposób przywłaszczyła w sumie 12.200 zł.

- Oskarżonej postawiono łącznie 11 zarzutów z art. 284 §2 Kodeksu Karnego, dotyczących poszczególnych zachowań związanych z dokonaniem przelewów. Grozi jej od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności - informuje Janusz Walczak, zastępca Prokuratora Okręgowego w Ostrowie Wlkp.

Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, Ala K. przyznała się do stawianych jej zarzutów i złożyła wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Termin rozprawy nie jest jeszcze znany. Oskarżona nie pracuje już w stowarzyszeniu.

- Jak tylko sprawa wyszła na jaw, zakończyliśmy współpracę. Księgowa zwróciła nam już wszystkie pieniądze, które wcześniej przywłaszczyła - uzupełnia Piotr Waśkowiak, prezes stowarzyszenia "Szkoła Dzeciom".

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE