Reklama

Krajobraz po burzy. Pożar, zalane piwnice, połamane drzewa, uszkodzony dach

Opublikowano: czw, 10 sie 2017 10:42
Autor:

Krajobraz po burzy. Pożar, zalane piwnice, połamane drzewa, uszkodzony dach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Po nocnej nawałnicy i burzy, które przeszły nad powiatem jarocińskim, strażacy ciągle odbierają kolejne zgłoszenia.

 

- Mamy ponad 30 interwencji związanych z połamanymi drzewami i zalanymi piwnicami. W Żernikach był pożar budynku mieszkalnego. Cztery osoby wyszły z tego budynku jeszcze przed naszym przybyciem. Paliło się pomieszczenie na poddaszu - mówi oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Na zdjęciu - strażacy OSP Góra wypompowują wodę z zalanego garażu.

Strażacy cały czas odbierają kolejne telefony, a ich działania trwają m.in. w Jarocinie, Wilkowyi, Witaszycach.

A tak dzisiaj z rana wyglądał teren skateparku w Jarocinie. Urządzenia dosłownie zniknęły pod wodą. To swiadczy o ilości deszczu, która spadła na Ziemię Jarocińską już tej doby. Zdjęcie nadesłał nasz czytelnik.

[AKTUALIZACJA 10:40]

Burza uszkodziła też dach domu jednorodzinnego na ul. Zakrzewskiej w Witaszycach. Interweniowali tam strażacy z OSP KSRG Witaszyce i Goliny.

- Z samego rana wraz pracownikami Centrum Zarządzania Kryzysowego Gminy oraz MGOPS spotkaliśmy się z rodziną, która ucierpiała. Poszkodowani otrzymali pełne wsparcie ze strony gminy i mogą liczyć na dalszą pomoc oraz wsparcie – informuje na swoim fanpage burmistrz Adam Pawlicki.

 

- Obecnie OSP Potarzyca i OSP Zakrzew będą zabezpieczać dach specjalną plandeką - tak aby prognozowane na dziś deszcze nie wyrządziły więcej szkód. Dziękuję wszystkim służbom porządkowym, pracownikom jednostek gminnych oraz ludziom dobrej woli za pomoc i zaangażowanie.

 

Burza wyrządziła też poważne szkody na terenie gminy Nowe Miasto. Strażacy od godzin porannych pompują wodę i usuwają wiatrołomy. Na zdjęciu OSP Nowe Miasto w akcji.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE