Reklama

Kotliński DPS zamknięty. Jak wygląda sytuacja? [ZDJĘCIA]

Opublikowano: 21 kwietnia 2020 18:59
Autor:

Kotliński DPS zamknięty. Jak wygląda sytuacja? [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

W doniesieniach medialnych sytuacja w Domach Pomocy Społecznej w kraju przedstawiana jest jako skrajnie zła. Placówki są zamykane z zainfekowanymi pensjonariuszami i personelem w środku. Ludzie proszą o pomoc i o to, żeby ich wypuścić. Jak w tym kontekście wygląda sytuacja w DPS-ie w Kotlinie?

 

 - Sytuacja na dzień dzisiejszy wygląda dobrze - mówi Janusz Krawiec, dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kotlinie. - Mogę powiedzieć - już na szczęście w czasie przeszłym, że mieliśmy dwa przypadki osób, które mogły być zarażone koronawirusem, ostatecznie okazało się, że wyniki są ujemne - informuje Janusz Krawiec.
 

 

 

Kwarantannie została poddana jedna z mieszkanek, która przebywała ona w szpitalu w Wolicy. Kiedy okazało się, że placówka jest zamykana z powodu wykrycia zakażenia koronawirusem, mieszkanka kotlińskiego DPS-u musiała zostać poddana izolacji.
 

 

- Mamy dwa pomieszczenia do tego przeznaczone z monitoringiem, dlatego mogliśmy ograniczyć obsługę do niezbędnych czynności, a kontakt z tą mieszkanką cały czas był - tłumaczy dyrektor placówki.
 

 

[o ewakuacji pensjonariuszy DPS-u w Kaliszu - czytaj TUTAJ]

 

Z kolei osoby, które pojechały po pensjonariuszkę do Wolicy - dwóch pracowników socjalnych i kierowca - zostali objęci nadzorem sanitarnym. Przeprowadzone badania u kobiety wykazały wynik ujemny i wszystko mogło wrócić do normy.
 

 

Drugi przypadek dotyczył pracownicy DPS-u. Okazało się, że jej mama pracowała na oddziale paliatywnym szpitala w Pleszewie. Po ewakuacji tego oddziału z powodu koronawirusa - kobieta zatrudniona w DPS-ie - musiała poddać się kwarantannie.
 

 

- Wynik też okazał się ujemny - informuje Janusz Krawiec. - Śmiejemy się, że na razie prowadzimy 2:0 z koronawirusem - dodaje.
 

 

 

[o pomocy jarocińskiej jdnostki wojskowej dla jarocińskiego szpitala - więcej czytaj TUTAJ]

 

Kotlińskim DPS funkcjonuje normalnie, ale wprowadzone zostały środki ostrożności. Już od jakiegoś czasu obowiązuje zakaz odwiedzin, a personel i pensjonariusze używają maseczek ochronnych i rękawiczek.
 

 

- Z mojej wiedzy wynika - a mam nadzieję, że nikt niczego nie zataił - że nie mamy wśród pracowników osób, które świadczą pracę także w innych placówkach. Były dwie pielęgniarki, które pracowały dodatkowo w szpitalu, ale od czasu zaostrzenia sytuacji, zrezygnowały i są tylko w DPS-ie - informuje dyrektor.
 

 

Kotlińska placówka boryka się jednak z niedostateczną ilością środków ochrony osobistej.
 

 

Dlatego została uruchomiona zbiórka pieniędzy na zakup niezbędnych maseczek, rękawiczek i środków dezynfekcyjnych "Razem dla DPS-u - szczegóły TUTAJ.
 

 

[Czytelnicy Gazety i portalu jarocinska.pl nie zawiedli - o rezultacie zbiórki na rzecz szpitala czytaj TUTAJ]

 

 

Z pomocą pospieszyła także starosta Lidia Czechak, która spotkała się z dyrektorem DPS-u w Kotlinie. Przeanalizowane zostały wszystkie możliwości zabezpieczenia i ochrony podopiecznych oraz pracowników.
 

 

„Na szczęście na dzień dzisiejszy nie mamy żadnych podstaw do niepokoju, ale przygotowani na każdą ewentualność musimy być. Staramy się pozyskać środki ochrony, gdzie tylko się da” - napisała Lidia Czechak na swoim profilu w mediach społecznościowych.
 

 

Przekazała też na ręce Janusza Krawca kombinezony, gogle i zestaw ochrony biologicznej zakupione z rezerwy budżetu powiatu.

 

 

Najnowsze wydanie Gazety Jarocińskiej już w sklepach oraz w internecie, a w nim - KLIKNIJ TUTAJ

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (66)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +32 / -23

  Andzia

  Szkoda, że redaktor nie przygotował rzetelnego materiału

 • rok temu | ocena +27 / -29

  Mariola

  Z kolei osoby, które pojechały po pensjonariuszkę do Wolicy - dwóch pracowników socjalnych i kierowca - zostali objęci nadzorem sanitarnym. Przeprowadzone badania u kobiety wykazały wynik ujemny i wszystko mogło wrócić do normy. Czy tylko oni mieli kontakt z tą osobą ? Wiem że nie! A co z opiekunkami które przy tej osobie sprawowały opiekę? Nagle nikt inny się ta Panią nie zajmował ?

 • rok temu | ocena +36 / -29

  Ja

  W tak trudnym czasie zamiast złośliwości warto pomyśleć co jest w życiu NAJWAŻNIEJSZE

 • rok temu | ocena +35 / -34

  Ola

  a może starościna Czechakowa zrobi sobie zdjęcie z kombinezonem pod pachą, i z maseczkami na brodzie, w Wilkowyi udawała bociana to dlaczego nie może zrobić takiej fotki? A może wzorem księdza z Jarocina wyhaftuje sobie na maseczce : szczęść Boże?

 • rok temu | ocena +41 / -0

  Marcin

  Podobno związki zawodowe ,,solidarność" przekazały dla pracowników dużą ilość przyłbic ochronnych i się nie chwalą

 • rok temu | ocena +37 / -27

  Zuzia

  Chciałabym się dowiedzieć ile konkretnie Pani starosta przekazała tych kombinezonów i zestawów biologicznych ? Bo jednorazowych maseczek od wojewody było tylko 150.

 • rok temu | ocena +34 / -4

  gdzie sie podział ten pisowski towarzysz

  a radny powiatowy towarzysz z partii pisowców, siedzący na ławie ze zwieszoną głową bo chciał się tajnie szkolić w Poznaniu Mirosław D. nie wychodzi z żadna inicjatywą pomocy dla szpitala, dla ludzi? wszak na swoich plakatach wyborczych z lubością wypisywał hasło "blisko ludzkich spraw"?

 • rok temu | ocena +41 / -6

  trafna ocena

  ech... gdyby dyrektorem DPSu był ktoś z opozycji czy starościna też by tak chętnie pojechała z pomocą jak do swojego towarzysza z partii?, nie wierzę aż w taką przyzwoitość pisowców, jak widać na samej górze to jest beton partyjny do którego nic nie dociera, myśli o utrzymaniu się przy władzy wypełniły chyba wszystkie komórki mózgowe, i to ścieka na dolne partie w partii.no cóż może to się komuś nie podoba, mam to gdzieś, ale tak oceniam pisowców

 • rok temu | ocena +42 / -39

  eh

  Większość komentarzy jest napisana przez członków i sympatyków lokalnego ugrupowania politycznego w Jarocinie. Obserwuje, że pod postami dotyczącymi powiatu uaktywnia się hejt z ich strony. Żałośni kolesie.

 • rok temu | ocena +42 / -26

  Ernest

  Czy to jest nowy program na rządzenie powiatem w wykonaniu jarocińskiej koalicji PiS-PSL, róbmy zbiórki na wszystko?

 • rok temu | ocena +50 / -11

  Leszek

  Kolejna zbiórka i kolejny pokaz nieudolności jarocińskich pisowców, teraz dobrze widać co tak naprawde potrafią

 • rok temu | ocena +44 / -7

  kat

  W czasie pandemii samorządowcy ze starostą na czele powinni zrezygnować co najmniej z 50 % swoich apanaży i przeznaczyć je na pomoc potrzebującym nie tylko ze szpitala i DPS - u. Jako członkowie PIS powinni dać przykład, że można sie samemu ograniczyć. I tu chcę poinformować, że sa państwa w których rządzący tak właśnie robią.

 • rok temu | ocena +26 / -11

  Xgrty

  Dobry sposób na zdobywanie funduszy-ten korona świrus jest pomocny

 • rok temu | ocena +40 / -44

  Pieski ujadają

  Hejterki klakierki od opalonego pora założyć zbiórkę na jarocin sport. Za chwilę znowu będzie transze kasy tam walić. Nikt was nie zmusza do pomocy DPSowi.

 • rok temu | ocena +42 / -17

  Tarcza antykryzysowa

  Powiat jest opanowany przez PiSowców, Lidka Czechak starościna, Jan Szczerbań przewodniczący rady powiatu, Henryk Szymczak prezes szpitala, Janusz Krawiec dyrektor DPS i przewodniczący lokalnych struktur PiS, to wieloletni działacze tej partii od lat startujący w wyborach reprezentując tę partię, ostatnio dołączył do nich Stolecki startujący spod sztandaru pisowskiego. Nie dosyć że wszyscy oni tworzą władze powiatu i biorą za to wysokie pensje w pełni opłacane z naszych podatków to też biejako reprezentują rząd i partie rządzącą, są jej wizytówką. Niestety ich działania na rzecz bezpieczeństwa jednostek im podległych pozostawiają wiele do życzenia

 • rok temu | ocena +36 / -8

  Ballada o Januszku

  Janusz Krawiec to powiatowy przywódca parti PiS na naszym terenie. Mający liczne znajomości wśród posłów i ministrów obecnego rządu. Z takimi koneksjami nie mógł załatwić priorytetowo jakiejś dostawy materiałów ochronnych dla DPSu którym kieruje? Sytuacja zresztą analogiczna jak w szpitalu. Duże pensje to każdy chce brać, jak był spokój to się wszyscy lansowali na 500+, a jak sytuacja wymaga konkretnego działania to miny zrzedły

 • rok temu | ocena +32 / -10

  O co chodzi

  To gdzie jest dyrektor tej placówki i czy zamówił już potrzebny sprzęt?

 • rok temu | ocena +33 / -7

  To jest władza

  Hurra! Kolejna zbiórka. Wirus w Polsce sie rozwija od dwóch miesięcy a powiatowcy z pod znaku PiS wreszcie zorientowali się, że mają pod kontrolą DPS który wymaga szczególnej opieki. Ludzie podczas zbiórki zbiorą może z 10 tys zł czyli mniej więcej tyle ile wynosi jedn pensja z trójki członków zarządu powiatu (starościna, wicestarościna, etatowy członek). Za co oni biorą te pensje? Może biech starostą zostanie ten kto te zbiórki organizuje wykazuje więcej inicjatywu niż cały zarząf powiatu.

 • rok temu | ocena +25 / -4

  Hit

  Ten „artykuł” trzeba wydrukować, oprawić w ramkę i zawiesić na ścianie. Gratki dla Was :-)

 • rok temu | ocena +33 / -7

  Kompromitacja Zarządu Powiatu

  Dps nie ma środków ochrony osobistej - dlatego Gazeta promuje zbiórkę środków na ten cel? A gdzie Powiat, pod który DPS podlega? Gazeta musi wyręczać Starostę?

 • rok temu | ocena +29 / -4

  Pompon

  Kolejna zbiórka na instytucje podlegającą starościnie Czechak? Gdzie są te pieniądze z naszych podatków? Naprawde tak trudno o środku na maseczki, rękawiczki i te kombinezony? Ciekawe jak by gazeta zareagowała jakby burmistrz Pawlicki ogłosił jakąś zbiórke na PWiK albo ZGO?

 • rok temu | ocena +26 / -5

  Cytat z artykułu cześć 2

  „Z pomocą pospieszyła także starosta Lidia Czechak, która spotkała się z dyrektorem DPS-u w Kotlinie. Przeanalizowane zostały wszystkie możliwości zabezpieczenia i ochrony podopiecznych oraz pracowników.” Co wyniknęło z tego spotkania? Czy powiat przeznaczył dla DPS dodatkowe środki na zakup potrzebnych produktów ochronnych? Jeśli nie czy planuje przekazać takie środki? Jakie są wnioski i kroki?

 • rok temu | ocena +28 / -4

  Cytat z artykułu

  „Kotlińska placówka boryka się jednak z niedostateczną ilością środków ochrony osobistej” - kto z Zarządu Powiatu prowadzi nadzór nad DPSem, co zrobił dyrektor placówki aby ją zabezpieczyć w środki? To artykuł sponsorowany?