Reklama

Kotlin. Nowy przewodniczący wygrał dwoma głosami. Sześciu radnych wolało kobietę [VIDEO]

Opublikowano: wt, 20 lis 2018 14:27
Autor:

Kotlin. Nowy przewodniczący wygrał dwoma głosami. Sześciu radnych wolało kobietę [VIDEO] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Pierwsze posiedzenie Rady Gminy w Kotlinie trwało zaledwie 1,5 godziny. Najwięcej czasu zajęło imienne głosowanie na przewodniczącego i jego zastępcę. Wzięło w nim udział tylko czternastu radnych.

 

 

Obrady na początku poprowadził radny - senior, którym jest Hieronim Adamski. Odczytał test przysięgi, którą radni kolejni radni potwierdzili słowem: "Ślubuję. Tak mi dopomóż Bóg". Nieobecny był Tomasz Kosiński, który usprawiedliwił się obowiązkami służbowymi. Ślubowanie złożył również nowo wybrany wójt Mirosław Paterczyk. 

 

Komisja skrutacyjna przeprowadziła tajne głosowanie na przewodniczącego. Zgłoszone zostały dwie osoby: Czesław Moch i Dominika Kwiecińska. Po przeliczeniu kart okazało się, że za liderem komitetu wyborczego, który ma większość w radzie, opowiedziało się 8 osób. Jego konkurentkę poparło 6 osób. Dominika Kwiecińska została także zgłoszona jako kandydatka na zastępcę. Przegrała jednak z Beatą Skowrońską. Głosowanie znów zakończyło się wynikiem 6:8. Wyniki zostały przyjęte oklaskami.

 

Pragnę wszystkim serdecznie podziękować za wybór na to jakże odpowiedzialne, ale i również zaszczytne, stanowisko, mianowicie przewodniczącego rady gminy. Drodzy państwo, wysoka rado, bo do Was się zwracam przede wszystkim. Mimo że różnica głosów jest nieduża, ale będę robił wszystko, żeby być przewodniczącym wszystkich Was, szanowni państwo - powiedział Czesław Moch po wyborze. 

   

Za wybór podziękowała także Beata Skowrońska. Zadeklarowała, że liczy na dobrą współpracę ze wszystkimi radnymi oraz wójtem.

Znacznie trudniej było znaleźć chętnych do pracy w komisji rewizyjnej. Radni złożyli deklaracje dotyczące komisji stałych, w których chcą pracować. 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  marks

  Jak dobrze że są trzynastki,

 • 3 lata temu | ocena +7 / -9

  XXX

  Gratulacje Panie Wójcie, wytrwałości i sił w dalszych działaniach. Czas by pokazać buble C.M oraz W.K .

 • 3 lata temu | ocena +4 / -7

  weź

  Nika weź przestań i weź pojedź ta drogą; nie widziałem na niej pociągów ale mieszkańców a i owszem. Przez 8 lat...

 • 3 lata temu | ocena +11 / -12

  ABC

  Gratulacje Panie Moch. Źyczę mocnej jazdy. Audyt na początek.