Reklama

Prezes jarocińskiego szpitala apeluje o pomoc. Potrzebny sprzęt [GALERIA]

Opublikowano: czw, 19 lis 2020 16:17
Autor:

Prezes jarocińskiego szpitala apeluje o pomoc. Potrzebny sprzęt [GALERIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus

Prezes jarocińskiego szpitala ponownie zwrócił się do wszystkich o pomoc. Lecznica pilnie potrzebuję sprzętu i aparatury medycznej. Jednym wszystkim tego, co jest potrzebne do leczenia pacjentów przebywających na oddziale covidowym.

 

 

Od wielu miesięcy trwa walka z epidemią koronawirusa. Chorych przybywa, wzrosła również liczba zgonów. Na pierwszej linii walki z wirusem oraz chorobą, jaką on wywołuje są szpitale. W marcu tego roku prezes jarocińskiego szpitala po raz pierwszy apelował o pomoc dla naszej lecznicy. Wtedy to brakowała przede wszystkim środków ochrony osobistej oraz płynów dezynfekujących. Na odzew nie trzeba było długo czekać. A szpital za zebrane pieniądze kupił również potrzebny sprzęt. Z czasem wszystko uległo stabilizacji.

 

 

Po tym, jak decyzją wojewody utworzono w Jarocinie oddział dla osób chorych na COVID-19, sytuacja lecznicy diametralnie się zmieniła. Łóżka przeznaczone dla covidowców zostały natychmiast zajęte. Na chwilę obecną szpital dysponuje 26 miejscami przeznaczonymi dla zakażonych SARS-CoV-2 pacjentów, w tym 6 łóżkami intensywnej terapii.

 

 

W związku z dramatyczną sytuacją epidemiologiczną wywołaną koronawirusem, ponownie zwracamy się do Państwa o wsparcie finansowe dla jarocińskiego Szpitala.Państwa pomoc jest nieoceniona w walce z pandemią koronawirusa i mamy nadzieję, że ostatecznie wygramy z tym niezwykle trudnym przeciwnikiem – czytamy na stronie szpitala.

 

 

Niestety liczba pacjentów wymagających hospitalizacji rośnie w zaskakujący tempie. Większość łóżek jest zajęta i wciąż przybywa chorych. Brakuje, więc odpowiedniego sprzętu, który jest niezbędny w opiece nad tak ciężko chorymi pacjentami. Potrzebny jest aparat RTG przyłóżkowy, urządzenie do terapii wysokoprzepływowej tlenowej, dozowniki rotametryczne do tleny, lampy bakteriobójcze, dezynfektory parowe oraz pompy infuzyjne.  

 

 

Każdy może dołożyć swoją „cegiełkę” wpłacając pieniądze na specjalnie utworzone subkonto:

 

PKO BP 88 1020 2212 0000 5902 0422 6916

 

 

Dopisując w tytule przelewu: „DAROWIZNA”.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE