Reklama

Listopadowy bilans zakażeń i zgonów. Najgorsze statystyki

Opublikowano: pon, 30 lis 2020 17:59
Autor:

Listopadowy bilans zakażeń i zgonów. Najgorsze statystyki - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Koronawirus

Tysiąc jeden to ilość zachorowań na koronawirusa w powiecie jarocińskim w listopadzie. Odnotowano również rekordową liczbę zgonów. Zmarły aż 34 osoby.

 

 

Listopadowe statystki dotyczące koronwirusa nie przedstawiają się najlepiej. Niemal każdego dnia w szczegółowym raporcie przekazywanym przez Ministerstwo Zdrowia pojawiały się nowe przypadki zachorowań. W ciągu ostatniego miesiąca zachorowało 1.001 mieszkańców. Dla porównania październikowy bilans wyniósł 796 przypadków zakażeń SARS-CoV-2, natomiast w we wrześniu zachorowało zaledwwie 36 osób.

 

 

Również niezbyt ciekawie przestawiają się dane statystyczne dotyczące zgonów. Otóż w listopadzie w powiecie jarocińskim z powodu COVID-19 oraz chorób współistniejących zmarły 34 osoby. Tym samym liczba ofiar śmiertelnych od początku pandemii wzrosła do 44. Co ciekawe od marca do października z powodu koronawirusa zmarło zaledwie 10 osób.

 

 

W pierwszym tygodniu listopada odnotowano największy tygodniowy wzrost liczby zakażeń. Wyniósł aż 443 osoby. Zmarły tylko 2 osoby. Między 10 a 16 listopada liczba zachorowań spadła prawie o 50 procent i wyniosła 275 osób. Natomiast 10 listopada po raz pierwszy na naszym terenie odnotowano śmierć kilku chorych. W raporcie pojawiły się aż 3 zgony z powodu koronawirusa, a liczba zmarłych z całego tygodnia osiągnęła 6 osób.

 

 

Trzeci tydzień listopada był najgorszym pod względem śmiertelności na skutek pandemii. Odnotowano 19 przypadków śmiertelnych. Natomiast największy dobowy wskaźnik zgonów przypadł 20 listopada. W dobowym raporcie pojawiło się aż 6 ofiar śmiertelnych z powodu COVID-19 i chorób współistniejących.

 

 

Ostatni tydzień listopada zamknął się najniższym wskaźnikiem zakażeń na koronawirusa. W statystykach znalazło się 130 osób. Liczba ofiar śmiertelnych wyniosła 7. Po raz pierwszy od 28 listopada nie odnotowano żadnych zgonów.

 

 

Tymczasem spadła również liczba przeprowadzanych testów. Ostatniego dnia listopada wykonano zaledwie 25,1 tys. testów na koronawirusa - podało Ministerstwo Zdrowia. To znacznie mniej w porównaniu do danych sprzed kilku tygodni, kiedy resort zdrowia raportował o 70-80 tys. testów dziennie.

 

 

Według danych przekazanych nam przez Ministerstwo Zdrowia liczba zakażonych w powiecie jarocińskim od początku trwania pandemii w dniu zamknięcia wydania wyniosła już 1.885 osób.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE