Reklama

Koronawirus - źle go znosisz, zobacz, gdzie uzyskasz pomoc

Opublikowano: ndz, 1 lis 2020 15:41
Autor:

Koronawirus - źle go znosisz, zobacz, gdzie uzyskasz pomoc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Panująca na świecie pandemia to czas niezwykle trudny dla nas wszystkich. Każdy przeżywa i radzi sobie z nim inaczej. Coraz więcej jest jednak osób, instytucji i organizacji, które udzielają różnego rodzaju pomocy. Jak ją uzyskać?

 

Jeżeli odczuwasz napięcie i stres z tego powodu, chciałbyś porozmawiać z kimś o tym, jak się czujesz i jak sobie z tym poradzić - zadzwoń pod telefon przeznaczony dla osób w kwarantannie, leczących się z powodu koronawirusa lub odczuwających stres z powodu sytuacji epidemicznej.

 

PONIŻEJ lista ważnych adresów i numerów telefonów, pod którymi można uzyskać pomoc i wsparcie.

 

[RAPORT specjalny na temat koronawirusa w kraju, Wielkopolsce i naszym regionie - znajdziesz TUTAJ]

 

Infolinia wsparcia psychicznego prowadzona przez Wojska Obrony Terytorialnej:

Tel.: 800-100-102 (czynny całą dobę)

Psychologowie i psychoterapeuci dla społeczeństwa Telefony do poszczególnych specjalistów na stronie www:https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/kontakt If you need psychological help you can contact english speaking- therapist: https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/kontakt?lang=en Pomoc psychologiczna w języku ukraińskim: https://www.psychologowie-dla-spoleczenstwa.pl/kontakt?lang=uk

 

Linia wsparcia psychologicznego Polski Czerwony Krzyż

Działania linii obejmują pierwszą pomoc psychologiczną, rozmowę psychologiczną i działania psychoedukacyjne. Tel.: (22) 230-22-07, codziennie w godzinach 10.00-22.00.

 

Linia Wsparcia Mokotowskiego Centrum Zdrowia Psychicznego prowadzona przez Instytut Psychiatrii i Neurologii

Linia dedykowana jest osobom zmagającym się z problemami natury psychicznej i trudnościami psychologicznymi związanymi z aktualną sytuacją epidemiologiczną i jej następstwami. Dodatkowo wydelegowany do tego pracownik infolinii jest w stanie udzielić informacji odnośnie różnych aspektów formalnych związanych ze stanem epidemii w zakresie wsparcia socjalnego, zmieniających się przepisów prawa. Może pokierować też do odpowiednich instytucji, wskazać przydatne adresy i telefony.

Tel.: 222-99-04-31, od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-20.00.

 

Telefon zaufania Fundacji Znajdź Pomoc dla osób w kryzysie psychicznym, związanym z pandemią koronawirusa

Działania linii obejmują pierwszą pomoc psychologiczną, rozmowę psychologiczną i działania psychoedukacyjne. Tel.: 800-220-280 od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-20.00.

 

Telefon dla seniorów Fundacji Szlachetna Paczka

Tel. 12 333 70 88 codziennie w godzinach 10.00-12.00 oraz 17.00-19.00

Możesz także sprawdzić listę organizacji, które oferują m.in. pomoc psychologiczną dla osób w kryzysie związanym z kwarantanną lub leczeniem koronawirusa na stronie Rzecznika Praw Pacjenta tutaj.

 

Skontaktuj się ze specjalistą poradni zdrowia psychicznego

Jeżeli niepokojące objawy w zakresie zdrowia psychicznego mają nasilony charakter albo zauważyłeś je już wcześniej, a obecnie odczuwasz pogorszenie samopoczucia, warto abyś skontaktował się ze specjalistą w poradni zdrowia psychicznego. W ten sposób będziesz mógł skorzystać między innymi z porady diagnostycznej lekarza psychiatry. Pamiętaj - ze świadczeń opieki psychiatrycznej i leczenia uzależnień w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia możesz skorzystać także z wykorzystaniem technologii teleinformatycznych.

 

Skontaktuj się z poradnią zdrowia psychicznego dla dorosłych lub dzieci i młodzieży

Telefon do poradni najłatwiej znajdziesz przez wyszukiwarkę internetową. Informację na temat placówek udzielających świadczeń możesz znaleźć na stronie: https://www.nfz.gov.pl/o-nfz/informator-o-zawartych-umowach/ wybierz interesujące cię województwo, wpisz w pole Nazwa produktu kontraktowanego: „świadczenia psychiatryczne ambulatoryjne” (w przypadku osób dorosłych), wpisz „świadczenia psychiatryczne ambulatoryjne dla dzieci i młodzieży”).

 

Zadzwoń do poradni i dowiedz się o możliwość konsultacji z lekarzem psychiatrą

Jeżeli lekarz uzna, że potrzebna jest farmakoterapia wystawi e-receptę (więcej dowiesz się na https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta/erecepta) W ramach świadczeń udzielanych w poradni zdrowia psychicznego możesz też skorzystać z porady psychologicznej lub sesji psychoterapeutycznej z wykorzystaniem technik teleinformacyjnych.

 

Znajdź Centrum Zdrowia Psychicznego

Sprawdź czy w twojej okolicy znajduje się Centrum Zdrowia Psychicznego na stronie: https://czp.org.pl/index.php/o-czp/ 3. Jeśli szybko potrzebujesz wsparcia zadzwoń na telefon zaufania. W razie bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia zadzwoń na numer alarmowy 112.

 

Telefon zaufania dla osób w kryzysie psychicznym prowadzony w ramach Narodowego Programu Zdrowia przez Fundację ITAKA:

Tel.: 800-702-222 (czynny całą dobę)

 

Infolinia dla dzieci i młodzieży, rodziców oraz nauczycieli prowadzona w ramach Narodowego Programu Zdrowia przez Fundację ITAKA:

Tel.: 800-080-222 (czynny całą dobę)

 

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę

Tel.: 116-111 (czynny całą dobę)

Telefon dla rodziców i profesjonalistów w sprawie bezpieczeństwa dzieci prowadzony przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę Tel.: 800-100-100 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-15.00, Rozkład dyżurów na stronie internetowej: https://800100100.pl)

 

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Tel.: 800-121-212 (czynny całą dobę)

 

Zadzwoń do jednego z miejsc, które udziela wsparcia w związku ze specyficznymi problemami zdrowia psychicznego.

Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia": Konsultacje w sprawie przemocy w rodzinie (dla ofiar i świadków)

Tel.: 800-120-002

 

Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki

Telefon zaufania dla osób uzależnionych od narkotyków prowadzony przez Krajowe Biuro do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii

Tel.: 800-199-990 (czynny codziennie w godzinach 16.00-21.00)

 

Telefon Zaufania Uzależnienia Behawioralne

Telefon zaufania dla osób z uzależnieniami behawioralnymi przy Instytucie Psychologii Zdrowia PTP.

Tel.: 801-889-880 (czynny codziennie w godzinach 17.00-22.00)

 

Telefoniczna Poradnia Pomocy Palącym

Telefon zaufania dla osób palących prowadzony przez Narodowy Instytut Onkologii w ramach Narodowego Programu Zdrowia

Tel.: 801-108-108 lub (22) 211-80-15 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 11.00-19.00)

 

Telefon wsparcia kryzysowego Asystentów Zdrowienia

Dla osób dotkniętych kryzysem psychicznym, ich Rodzin i Przyjaciół

Tel.: 698-761-774 (czynny w poniedziałki w godzinach 10.00 - 19.00)

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE