Reklama

Reklama

Konkurs na wspomnienia o "Solidarność". Nie tylko działacze mogą wziąć udział

Opublikowano: śr, 2 wrz 2020 17:37
Autor:

Konkurs na wspomnienia o "Solidarność". Nie tylko działacze mogą wziąć udział  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Archiwum Państwowe w Kaliszu we współpracy z Kaliskim Towarzystwem Przyjaciół Archiwaliów, z okazji 40. rocznicy powstania „Solidarności”, ogłasza konkurs na wspomnienia dotyczące powstania i działalności „Solidarności” Region Wielkopolska Południowa w latach 1980-1981.

 

 

 

Uczestniczyłeś osobiście w tworzeniu struktur „Solidarności” lub obserwowałeś z boku rozwój zwiazku? A może jesteś uczniem szkoły i chciałbyś ocalić od zapomnienia wspomnienia z lat 1980-1981 dziadka, cioci lub sąsiada? Jeśli odpowiedź na jedno z tych pytań brzmi twierdząco, możesz wziąć udział w konkursie "Wspomnij „S”" organizowanym przez Archiwum Państwowe w Kaliszu przy współpracy z Kaliskim Towarzystwem Przyjaciół Archiwaliów.

 

[ZOBACZ TEŻ] W NIEDZIELĘ ODBYŁY SIĘ UROCZYSTOŚCI Z OKAZJI 40. ROCZNICY POROZUMIEŃ SIERPNIOWYCH I POWSTANIA SOLIDARNOŚCI

 

Wspomnienia mogą zostać spisane, jak również utrwalone na filmie. Dodatkowym walorem będą też załączone do nich zdjęcia czy dokumenty. Prace należy przesłać na adres Archiwum Państwowego w­ Kaliszu: ul. Poznanska 207, 62-800 Kalisz z­ dopiskiem na kopercie: „Konkurs”. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, adres autora pracy wraz z­aznaczeniem kategorii A­ lub B oraz kontakt mailowy lub telefoniczny. Zgłoszenia przyjmowane będą do 16 listopada (decyduje data stempla pocztowego). Organizatorzy przewiduja atrakcyjne nagrody rzeczowe dla laureatów i­ wyróżnionych, a ogłoszenie wyników ma nastąpić w­ grudniu.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    jacekpl

    Z szuflady Babci do refleksji https://ibb.co/W0v66Jj