Reklama

Kończy się przebudowa kotlińskiego urzędu. Wójt będzie miał gabinet z tarasem

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Elżbieta Rzepczyk

Kończy się przebudowa kotlińskiego urzędu. Wójt będzie miał gabinet z tarasem  - Zdjęcie główne

Wójt Kotlina będzie miał nowy gabinet | foto Elżbieta Rzepczyk

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Gabinet wójta z tarasem, niemal każdy urzędnik w oddzielnym pomieszczeniu, a na petentów czekać będzie biuro interesanta. Tak ma funkcjonować niebawem kotliński urząd.

Reklama

Kotliński urząd diametralnie zmienił swoje oblicze. Po generalnej modernizacji i rozbudowie w niczym nie przypomina budynku z poprzedniej epoki. Rozbudowę podzielono na trzy etapy. Inwestycja ruszyła w 2019 roku. Do urzędu dobudowano nowe skrzydło. Pomieszczenia są w jasnych barwach, a korytarze szerokie. Teraz dobiega końca trzeci - ostatni etap.

Kończy się przebudowa kotlińskiego urzędu. Wójt będzie miał gabinet z tarasem

- Firma wystąpiła o wydanie pozwolenia na użytkowanie wyremontowanej części dotychczasowego budynku. Pracujemy w nowej części, która została już oddana - mówi Michał Urbaniak, sekretarz gminy Kotlin.      

Właśnie rozstrzygnięto przetarg na umeblowanie urzędu. Gmina na ten cel wyda 455 tys. zł.

- Za około półtora do dwóch miesięcy zakończą się wszystkie procedury związane z odbiorem budynku. Sadzę, że na przełomie września i października pracownicy będą się przenosili do swoich właściwych biur - ocenia urzędnik.

Wójt ocenia, że 95 procent urzędników będzie miało indywidualne biura.

- Nie będzie kasy. Pandemia sprawiła, że mieszkańcy nauczyli się opłaty regulować przez internet. Będzie biuro obsługi interesanta. W części budynku jest klimatyzacja, a w pozostałej rekuperacja - wylicza Mirosław Paterczyk.

Kończy się przebudowa kotlińskiego urzędu. Wójt będzie miał gabinet z tarasem

Włodarz gminy w gabinecie nie ma klimatyzacji, ale może w pracy zrobić sobie przerwę i wyjść na taras. Budynek będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. 

- Spotkałem się z opiniami mieszkańców, którzy mówili, że wreszcie dostosowaliśmy urząd do standardów, ale także ze stwierdzeniem, że jest za bogato. Odpowiedziałem, że ten obiekt będzie służył na kolejne 30 - 40 lat - ocenia Mirosław Paterczyk.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy