Reklama

Koncert orkiestry odwołany. Podobnie jak i obchody Dnia Seniora

Opublikowano: czw, 15 paź 2020 12:49
Autor:

Koncert orkiestry odwołany. Podobnie jak i obchody Dnia Seniora - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

W ramach dziewiątej edycji Festiwalu Kultury Żydowskiej Simchat Chajim w niedzielę 18 października miała wystąpić Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. We wtorek miały się odbyć obchody Światowego Dnia Seniora.

 

 

Orkiestra powstała w trakcie pracy nad teatralną inscenizacją „Dybuka” Szymona Anskiego. Premiera spektaklu miała miejsce w 1996 roku. Od tego czasu trwa fascynująca przygoda młodych ludzi z pogranicznych Sejn z muzyką klezmerską. Dzisiaj to już kolejne pokolenie muzyków. Wielu miało okazję wtajemniczać się w sekrety muzyki klezmerskiej. Ciągle dochodzą nowi, młodsi, zajmując miejsce odchodzących w dorosłe życie kolegów. Zmienia się też instrumentarium zespołu, a tym samym jego brzmienie. Zespół tworzą młodzi ludzie związani z Fundacją i Ośrodkiem „Pogranicze - sztuk, kultur, narodów” w Sejnach. Obie te instytucje w swojej pracy edukacyjnej i artystycznej odwołują się do wielokulturowego dziedzictwa Europy Środkowowschodniej.

 

 Bilety na to wydarzenie, które miało się odbyć również w ramach obchodów 75-lecia Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy, szybko się wyprzedały. Niestety na możliwość udziału w koncercie trzeba będzie jeszcze poczekać. Organizatorzy podjęli decyzję o odwołaniu występu z uwagi na sytuację epidemiologiczną w gminie Jarocin. Mają jednak nadzieję, że uda się zorganizować go do końca roku. Bilety zachowują ważność, ale można będzie je też zwrócić, jeśli nowy termin nie będzie odpowiadał. 

 

 

W Jarocińskim Ośrodku Kultury nie odbędzie się również zaplanowany na wtorek 20 października koncert z okazji Światowego Dnia Seniora, który organizował zarząd rejonowy Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jarocinie. Już w kwietniu organizacja była zmuszona zrezygnować z obchodów Dnia Inwalidy. Teraz wydawało się, że organizacja koncertu z udziałem grup reprezentujących poszczególne koła PZERiI, w tym również kół gminnych z Jaraczewa i Żerkowa, będzie możliwa. Trwały już nawet indywidualne przygotowania i próby. Niestety pogarszająca się sytuacja i wzrost zachorowań na koronawirusa w całym kraju, w tym również na terenie powiatu jarocińskiego, zmusiła zarząd związku do podjęcia kolejnej trudnej decyzji, aby nie narażać życia i zdrowia swoich członków. Na możliwość świętowania seniorzy będą musieli jeszcze poczekać. 

 

Nowy - 41. numer Gazety Jarocińskiej w 2020 roku dostępny jest w sprzedaży również w wersji elektronicznej.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -0

    JS

    Gdzie oświadczenie Starosty Czechak? kolejne zachorowania w urzędzie a na fejsiku cisza.

  • rok temu | ocena +0 / -0

    mini

    a co z koncertem Cleo?