Reklama

Komorze Przybysławskie wygrało konkurs i dostało kasę

Opublikowano: ndz, 5 lip 2020 09:00
Autor:

Komorze Przybysławskie wygrało konkurs i dostało kasę - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Gmina Żerków. Żerków. Komorze Przybysławskie. Konkurs „Pięknieje Wielkopolska Wieś”.

 

 

Konkurs „Pięknieje Wielkopolska Wieś” organizowany jest w ramach programu Wielkopolska Odnowa Wsi. Jego głównym celem jest aktywizacja mieszkańców wsi i ich zaangażowania na rzecz rozwoju własnej miejscowości i społeczności. Konkurs wspiera realizację niewielkich projektów służących zagospodarowaniu przestrzeni publicznej na wsi, odtwarzaniu dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego oraz kultywowaniu tradycji społeczności lokalnych.

 

Regulamin i większa pula pieniędzy na wymianę starych pieców. Zobacz, gdzie?

 

Pięknieje Wielkopolska Wieś” to konkurs który daje szansę lokalnym społecznościom na zrealizowanie projektów przyczyniających się do podniesienia walorów kulturowych, przyrodniczych, rekreacyjnych oraz poprawienia dostępności przestrzeni publicznej dla mieszkańców „małej ojczyzny”. Tegoroczna edycja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, złożonych zostało 290 wniosków z czego dofinansowanie otrzyma 124 projekty. Z budżetu województwa przeznaczyliśmy na ten konkurs 3 250 000 zł. - mówi Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

 

W tegorocznej edycji złożonych zostało 290 wniosków po ich ocenie formalnej i merytorycznej zakwalifikowanych zostało 265 projektów, z których dofinansowanych zostanie 124 na łączną kwotę 3,2 mln zł. Zgłoszone projekty mogły pozyskać dofinansowanie maksymalnie w kwocie 30 tys. zł.

 

Szkoła w Dobieszczyźnie z tytułem. Zobacz, jakim?

 

Pozyskane pieniądze można było przeznaczyć na remont świetlic wiejskich, ogólnodostępnych terenów rekreacyjnych i sportowych, organizację lokalnych spotkań i wydarzeń integrujących mieszkańców sołectwa i okolicy.

 

 

Sołectwem, które podjęło decyzje wzięcia udziału w konkursie „Piękniej wielkopolska wieś” było Komorze Przybysławskie. Mieszkańcy na zebraniu wiejskim podjęli stosowną uchwałę i przekazali ją do zaopiniowania radnym. Dodatkowo wybrali oni swojego lidera, którym został obecny sołtys wsi, Andrzej Szlachetka. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

 

Mieszkańcy Komorza postanowili zbudować siłownię pod chmurką. Na ten cel pozyskali aż 15 tys. zł. Zgodnie z zapowiedzią sołtysa zadanie zostanie zrealizowane jeszcze w tym roku.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -1

  Olo

  A dom kowala można zwiedzać

 • rok temu | ocena +0 / -1

  Olo

  Fajna wioska polecam dom kowala

 • rok temu | ocena +1 / -0

  Ccc

  Oby ta siłownia była dobrze wykorzystana a nie było niszczona a miejsce nie było do spotkan przy alkoholu.