Reklama

Komitet referendalny zbiera podpisy. - Dobrze nam idzie.

Opublikowano:
Autor:

Komitet referendalny zbiera podpisy. - Dobrze nam idzie.  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Komitet referendalny, którego celem jest odwołanie burmistrza i rady miejskiej w Jarocinie, zaczął zbierać podpisy. - 22 lipca inicjatorzy złożyli powiadomienie o zamiarze wystąpienia z inicjatywą referendum i komisarz potwierdził im przyjęcie tych dokumentów. Stąd od 22 lipca mogą zbierać w terminie 60 dni podpisy pod wnioskiem - precyzuje Agnieszka Jakubowska, dyrektor delegatury Krajowego Biura Wyborczego w Kaliszu.

Inicjatorzy plebiscytu muszą teraz zebrać blisko 3,6 tys. podpisów poparcia od mieszkańców gminy Jarocin. Listy tworzone są od wczoraj. Podobno podpisy złożyło już kilkaset osób. - Dobrze nam idzie - potwierdza jedna z członkiń komitetu referendalnego. - Myślę, że przekroczymy wymaganą liczbę.

Już wiadomo, że ewentualne głosowanie nie odbędzie się razem z jesiennymi wyborami parlamentarnymi. - Listy z podpisami wraz z wnioskiem o przeprowadzenie referendum mogą być u nas złożone nie wcześniej niż 16 września, bo dopiero wówczas minie ustawowe 10 miesięcy od ostatnich wyborów samorządowych – tłumaczy dyrektor Agnieszka Jakubowska.

A w dzisiejszym wydaniu Gazety Jarocińskiej rozmowa z Anną Iwicką, pełnomocniczką grupy referendalnej, która tłumaczy, jak powstał pomysł odwołania władz gminy.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE