Reklama

Komin runął w kilka sekund [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Komin runął w kilka sekund [WIDEO]     - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Wystarczyło kilka sekund, aby runął komin piekarni w Jaraczewie - jednego z bardziej charakterystycznych budynków Gminnej Spółdzielni Samopomoc Chłopska.

 

 

 

Film z wyburzania komina trafił do sieci. Widać na nim, jak konstrukcja rozpada się w kilka sekund.

- Budynek zostanie przeznaczony na inne cele. Piekarni nie ma już od roku. Piece były już wyeksploatowane - mówi Jan Steinke, prezes GS-u w likwidacji.

 

Jaraczewską piekarnię wybudowano w latach siedemdziesiątych ubiegłego stulecia.

 

Początkowo pieczywo wypiekało GS. Potem podobną działalność prowadził przez kilka lat dzierżawca obiektu. Spółdzielnia zatrudniała w czasach świetności ponad 200 osób. Prowadziło 30 sklepów. Podobnie jak większość tego typu placówek, zajmowały się one handlem węglem, środkami do produkcji rolnej i materiałami budowlanymi.

 

- Mieliśmy dwie bazy przy stacjach kolejowych w Górze i Wojciechowie. Kiedy zlikwidowany został transport kolejowy, to bazy też padły - mówi prezes.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE