Reklama

Komendant policji odpowiada: Nie ignorujemy pytań, nakładamy mandaty

Opublikowano:
Autor:

Komendant policji odpowiada: Nie ignorujemy pytań, nakładamy mandaty - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

W poniedziałek informowaliśmy, że podczas debaty o bezpieczeństwie komendant jarocińskiej policji zignorował pytanie dziennikarza dotyczące samochodów na rynku. Krzysztof Rzepczyk przesłał do redakcji portalu odpowiedź.

Przypomnijmy, dziennikarz zadał trzy pytania związane z ruchem aut na rynku w Jarocinie. Częściowej odpowiedzi udzielił jedynie wiceburmistrz Robert Kaźmierczak.

Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie – mł. insp. Krzysztof Rzepczyk – przesłał wyjaśnienie:

W odniesieniu do artykułu portalu Jarocinska.pl pt. Samochody na całym rynku. Policja ignoruje pytania, chciałbym zauważyć, że nie zignorowałem Pańskiego pytania. Pytanie to było zadawane już przed debatą rzecznikowi KPP w Jarocinie, który udzielał informacji w powyższej sprawie.

Czy policja kontroluje sytuację na zamkniętej dla samochodów części rynku i wypisuje mandaty dla kierowców, którzy złamali zakaz wjazdu?

Tak, kontroluje. Policjanci w ramach służby doraźnie patrolują rynek i ulice przyległe, zarówno w patrolach pieszych jak i zmotoryzowanych. W ciągu trzech dni tj. 1, 3 oraz 5 października funkcjonariusze nałożyli 21 mandatów karnych na kierowców, którzy nie zastosowali się do znaku „zakaz wjazdu”. Nie jest jednak możliwe, by policjanci pełnili tam stałe posterunki z uwagi na konieczność patrolowania podczas służby innych rejonów powiatu jarocińskiego oraz innych ciągów komunikacyjnych znajdujących się na terenie naszego powiatu.

mł. insp. Krzysztof Rzepczyk

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE