Reklama

Kolejni darczyńcy wsparli jarocińskie szpital [AKTUALIZACJA]

Opublikowano: czw, 2 kwi 2020 14:15
Autor:

Kolejni darczyńcy wsparli jarocińskie szpital [AKTUALIZACJA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Trwa akcja wspomagania Szpitala Powiatowego w Jarocinie. Coraz więcej jest tych, którzy ruszyli z pomocą naszemu szpitalowi, bo to właśnie tam - w dobie epidemii - potrzeby ciągle rosną.

 

 

Henryk Szymczak, prezes jarocińskiego szpitala zwrócił się do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc. Pilnie potrzebny jest sprzęt i środki ochrony osobistej dla personelu i pacjentów. Ma to pozwolić na funkcjonowanie placówki w dobie koronawirusa, zwłaszcza, że w pierwszej kolejności zaopatrywane są szpitale zakaźne, a w pozostałych brakuje wszystkiego. Szerzej pisaliśmy o tym TUTAJ.

 

Zostań w domu i kup e-wydanie gazety. Kliknij w zdjęcie.

 

Potrzeb jest wiele. Brakuje bowiem nie tylko środków ochrony osobistej lecz również sprzętu. Wszystko jest na wagę złota. Szerzej o potrzebach szpitala pisaliśmy TUTAJ.

 

 

Na odzew przedsiębiorców powiatu jarocińskiego długo nie trzeba było czekać. Pojawiła się pierwsza wpłata pieniędzy o pokaźnej kwocie, która wyniosła 100 tys. zł. Kto ją wpłacił oraz jacy przedsiębiorcy wspomogli szpital na samym początku – przeczytasz o tym Tutaj.

 

 

Wczoraj na koncie szpitala widniała jeszcze kwota prawie 190 tys. zł. Wpływają jednak kolejne wpłaty. Lecznice finansowo wsparli: Bank Spółdzielczy z Jarocina (10 tys. zł) oraz firma Rem-Bud (10 tys. zł) oraz RBB Stal (20 tys. zł).

 

Wpływają też kolejne dary:

 • 200O sztuk maseczek od PPU Victoria (to już druga dostawa od tej firmy).
 • Akcesoria biurowe od Zabawki Borys Tomasz Walczak
 • Atestowane kombinezony, okulary ochronne i maseczki od lekarzy z Wielkopolskiej Izby Lekarskiej z Poznania w ramach akcji „Koronawiruszgłosy.pl”
 • Środki czystości od anonimowego darczyńcy
 • 660 litrów wody od Marcinowi Gościniakowi z firmy Delikatesy Centrum - Żerków.
 

O szpitalu nie zapomnieli również mieszkańcy z naszego terenu, którzy wpłacają pieniądze na zbiórkę założoną na portalu Zrzutka.pl. Wspiera ją nasza gazeta pod hasłem "Razem dla szpitala". Na konto wpłaciło już przeszło 125 osób, a kwota wyniosła już 8.760 zł.

 

Kliknij w zdjęcie!

 

AKTUALIZACJA, 2 kwietnia 2020 roku

Wpływają też kolejne dary:

 • Lions Club Jarocin - 10 pulsyksometrów i 5 przyłbic
 • Marika s.c. - 1000 sztuk maseczek
 • Zakłąd mięsny BUKAT s.j. Kołodzińscy - 10 tys. zł
 • Promar Marciniak Sp. z o.o. - 20 tys. zł
 • RBB staal - 20 tys. zł
 • Wi-Ba Lak Sp z o.o. oddział w Jarocinie - specjalistyczne maski.
 

 

AKTUALIZACJA, 2 kwietnia 2020 roku, godz. 20.00

 

Na apel prezesa szpitala skierowany do burmistrzów i wójta gmin z terenu powiatu jarocińskiego jako pierwszy odpowiedział  burmistrz Jaraczewa, Dariusz Strugała. Przekazał kwotę w wysokości 50 tys. zł. 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE