Reklama

Kolejne wybory na sesji rady powiatu. Bajda zastąpił Bajdę

Opublikowano:
Autor:

Kolejne wybory na sesji rady powiatu. Bajda zastąpił Bajdę  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Leszek Bajda dwa miesiące był wiceprzewodniczącym rady powiatu niezgodnie z prawem.

Zasiadał bowiem jednocześnie w komisji rewizyjnej. Radca prawny starostwa Tomasz Kuderski przyznał: - Wskutek częstych zmian w składzie komisji rewizyjnej uszło to naszej uwadze. Problem wyszedł na jaw w czasie ostatniej sesji rady powiatu, kiedy Leszek Bajda złożył rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego i z członkostwa w komisji rewizyjnej. - Prostujemy zaistniałą sytuację. Rzeczą ludzką jest mylić się, więc winy żadnej nie widzę - stwierdził przewodniczący rady powiatu Jan Szczerbań.

Zarządzono wybory nowego zastępcy. Nieoczekiwanie wicestraosta Mikołaj Szymczak zgłosił do pełnienia tej funkcji... Leszka Bajdę. - Uważam, że pan Leszek Bajda był jednak najlepszym wiceprzewodniczącym i powinien pełnić tę funkcję nadal - uzasadnił Szymczak.

W tajnym głosowaniu kandydaturę Bajdy poparło 15 radnych, jeden był przeciw i dwóch się wstrzymało. - Cieszę się, że uzyskałem lepszy wynik niż poprzednio. To znaczy, że sprawowałem się dobrze. Wiele rzeczy zostało wyprostowanych - powiedział nowy-stary wiceprzewodniczący.

Ile diety otrzymują członkowie prezydium rady powiatu - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE