Reklama

Kolejna gmina chce przywozić swoje śmieci do Jarocina

Opublikowano:
Autor:

Kolejna gmina chce przywozić swoje śmieci do Jarocina  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Odpady. Śmieci. ZGO Jarocin. Gminy. Porozumienie Międzygminne. Śmieciarka. Wysypisko. 

Jarociński Zakład Gospodarki Odpadami - Wielkopolskie Centrum Recyklingu przyjmuje odpady z terenu 21 gmin w ramach Porozumienia Międzygminnego. Teraz do tego grona chce dołączyć kolejny samorząd.

 

Od 2008 roku są to: Jarocin, Jaraczewo, Kotlin, Nowe Miasto, Żerków, Krzykosy, Czermin, Gizałki, Dobrzyca, Chocz, Borek Wielkopolski, Zaniemyśl, Książ Wielkopolski, Piaski, Dominowo i Kórnik. W 2014 roku do współpracy dołączył Śrem, pod koniec 2018 roku - Pleszew, a w 2019 roku środa Wielkopolska. W 2020 roku przystąpiły dwie kolejne gminy - Koźmin Wlkp. i Rozdrażew.

 

 

90.000 ton odpadów w części mechanicznej, 67.000 ton odpadów w części biologicznej, 37.000 ton odpadów komunalnych zebranych selektywnie, 25.000 ton bioodpadów.

 

Dlatego ZGO jest otwarte na przyjęcie kolejnych gmin do porozumienia. Na taką współpracę zdecydowała się ostatnio między innymi Mosina. Po zakończeniu procedury przyjęcia będzie to 20 członek porozumienia.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE