Reklama

Kilkanaście wyjazdów ratowników. Najczęściej do szpitala. Podsumowanie tygodnia

Opublikowano: wt, 27 paź 2020 11:14
Autor:

Kilkanaście wyjazdów ratowników. Najczęściej do szpitala. Podsumowanie tygodnia - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Straż Pożarna w Jarocinie. Państwowa Straż Pożarna w Jarocinie. Strażackie podsumowanie tygodnia. 

17 razy wyjeżdżali w minionym tygodniu do różnych akcji jarocińscy strażacy.

 

 

Aż 14 razy udzielali wsparcia załodze Szpitala Powiatowego w Jarocinie, gdzie sprawdzali ogrzewanie namiotów rozstawionych przed budynkiem. Dostarczali również żywność dla osób objętych kwarantanną. Osiem razy usuwali agresywne owady.

 

Zostali wezwani także do Tarc. W miejscowym pałacu załączyła się czujka przeciwpożarowa. Na szczęście był to fałszywy alarm. Z kolei w Żerkowie strażacy usuwali powalone drzewo.

 

Strażackie podsumowanie tygodnia. 

W piątek oficer dyżurny PSP otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna mieszkający na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego w Jarocinie grozi, że popełni samobójstwo.

Podpalił i wyrzucił przez okno narzutę, którą ratownicy ugasili. Strażacy przy wsparciu policji i w obecności rodziny weszli do mieszkania, w którym znajdował się mężczyzna.  Ostatecznie trafił on pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego.

 Ledwie zaczął się sezon grzewczy, a już mamy pierwsze pożary sadzy w kominie. W ubiegłym tygodniu paliło się w Ludwinowie. Domownicy wygasili palenisko przed przybyciem strażaków. Ratownicy nałożyli na komin sito, po czym wsypali sól przemysłową. Właściciel posesji okazał się ważnym dokumentem stwierdzającym wykonanie przeglądu technicznego komina.

 


W minionym tygodniu w działaniach ratowniczych uczestniczyły 42 zastępy. Od początku roku straż pożarna odnotowała 1.390 zdarzeń.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE