Atrakcje czekały na najmłodszych przy domu kultury w Woli Książęcej już do godziny 16.00. Mimo upału frekwencja dopisała.
Dzieciaki miały darmową watę cukrową, popcorn, batoniki, ciasteczka i soki, malowanie twarzy, plecenie warkoczyków, dmuchane zamki, konkursy z nagrodami - wylicza Paulina Mataj, przewodnicząca KGW w Woli Książęcej oraz radna gminy Kotlin.
Imprezę zorganizowano ze środków wypracowanych przez koło, ale wsparły ją też lokalne organizacje. OSP w Woli Książęcej ufundowała lody, poza tym druhowie przeprowadzili pokaz obsługi AED, które niedawno zostało zamontowane na budynku jednostki. Dołożył się też Bank Spółdzielczy w Jarocinie. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Jarocinie przekazała ser, z którego panie zrobiły pyszny gzik. W strefie gastronomicznej były również m.in.: kawa z ciastem domowym, smalec z ogórkami kiszonymi. Wydarzenie zakończyła wieczorna zabawa taneczna dla mieszkańców.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację festynu - podkreśla Paulina Mataj.
Zdobyły dofinansowania - będą warsztaty i kolejna impreza
Panie z KGW w Woli Książęcej nie zwalniają tempa. Kilka tygodni temu otrzymały dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego na zakup małej mobilnej kuchni warsztatowej. To w pełni wyposażone, przenośne stanowisko do przygotowywania posiłków, które umożliwia prowadzenie zajęć kulinarnych, eventów czy pokazów w dowolnym terenie. Na jego zakup koło otrzymało z województwa 7 200 zł, będzie musiało dołożyć ze swojego budżetu 1 800 zł. Gdy urządzenie już znajdzie się na wyposażeniu organizacji - w wiosce przeprowadzone zostaną warsztaty z niemarnowania żywności.
Na tym jednak nie koniec dobrych informacji. KGW przyznano również wsparcie w wysokości 8 200 zł na przygotowanie festynu rodzinnego pn. „Wola książęca - tradycja i wspólnota” w ramach programu „Aktywna Wieś” Ministerstwa Rolnictwa. To oznacza, że w miejscowości zostanie zorganizowane kolejne duże wydarzenie. Póki co, panie oczekują na podpisanie umowy o udzielenie dotacji.
Komentarze (0)