Reklama

Już wkrótce do energetyki dojedziemy nową drogą [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Już wkrótce do energetyki dojedziemy nową drogą [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Ulica Batorego w Jarocinie większości mieszkańców - nie tylko Jarocina, ale i okolic - niezmiennie kojarzy się z siedzibą spółki Energa - popularnie nazywanej energetyką. Teraz, żeby załatwić tam swoje sprawy, będzie można dojechać nową drogą [zobacz ZDJĘCIA].

 

 

Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „Drobud” z Goliny, które w przetargu wyceniło przebudowę na niecałe 2 mln 220 tys. zł. 60% tej kwoty pochodzi ze środków, które gmina Jarocina pozyskała z Funduszu Dróg Samorządowych.

 

 

Ekipy drogowców weszły na plac budowy na początku marca i rozpoczęły od rozbiórki starej nawierzchni drogi od ulicy Wojska Polskiego do skrzyżowania z ulicą Słowackiego.

 

Później drogowcy zabierali się za kolejny odcinek - od skrzyżowania Batorego z Podchorążych do ronda Dmowskiego.

 

 

W ramach przebudowy powstaje nowa nawierzchnia asfaltowa na odcinku o długości 504 metrów i szerokości 6 metrów i budowana jest ścieżka rowerowa z czerwonego betonu asfaltowego o szerokości 2 metrów.

 

 

Na odcinku od skrzyżowania z ulicy Słowackiego do skrzyżowania z Wojska Polskiego będzie dwustronny chodnik z kostki brukowej.

 

Z kolei na od ulicy Słowackiego w kierunku do energetyki chodnik będzie jednostronny. Przebudowaną ulice oświetlać będą nowe lampy typu LED (18 słupów).

 

 

Istotnym elementem inwestycji jest rondo, które jest budowane na newralgicznym skrzyżowaniu ulicy Słowackiego i Podchorążych.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE