Reklama

Jarocin. Rozpoczyna się zbiórka w ramach Akcji Wesołych Ogrodników

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Jarocin. Rozpoczyna się zbiórka w ramach Akcji Wesołych Ogrodników - Zdjęcie główne

Akcja Wesołych Ogrodników trwać będzie od piątku do niedzieli (21-23 maja). Kwestować będzie 111 wolontariuszy | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Termin tegorocznej zbiórki na rzecz podopiecznych Fundacji Ogród Marzeń był dwukrotnie przekładany. Ostatecznie kwesta odbędzie się już w najbliższy weekend (21-23 maja). Na ulice wyjdzie 111 wolontariuszy.

Reklama

Zeszły rok był trudny dla Fundacji Ogród Marzeń. Pandemia wybuchła w marcu, tydzień przed startem Akcji Wesołych Ogrodników. I mimo że wszystko było przygotowane - ponad 400 wolontariuszy, puszki, zaplanowane imprezy - trzeba było zrezygnować z planów. Udało się zebrać tylko jedną dziesiątą tego, co w roku 2019."Na szczęście Fundacja miała oszczędności. To dzięki nim mogliśmy pomagać swoim podopiecznym, finansować leczenie, operacje, zakup leków. Organizowaliśmy też, w miarę możliwości, turnusy rehabilitacyjne oraz zajęcia z hipoterapii. Niestety, oszczędności topnieją, dlatego postanowiliśmy, że Akcja Wesołych Ogrodników potrwa ponad miesiąc" - czytamy na stronie Fundacji Ogród Marzeń.

 

W tym roku, 11. już edycja Akcji Wesołych Ogrodników ma więc nieco inną formułę. Rozpoczęła się 21 marca na Biegu Kolorowej Skarpetki, czyli akcji wspierającej osoby z zespołem Downa. Warunkiem uczestnictwa było posiadanie dwóch innych, różnokolorowych skarpetek. Można je było nabyć również w fundacyjnym sklepiku pod adresem Dziecimocy.pl. 

Fundacja zajmuje się zarówno wsparciem dla dzieci chorych czy niepełnosprawnych, a jednocześnie prowadzi również program stypendialny wspierający zdolną młodzież. Przez kilka tygodni można było wesprzeć AWO również wrzucając pieniądze do puszek, które były ustawione w 62 punktach handlowych i usługowych oraz zakładach pracy. Jednocześnie na facebooku odbywaly się też licytacje na rzecz fundacji. 
Przez cały czas będą trwały licytacje na Facebooku. Dzięki nim udało się zebrać 14.315,66 zł.

W tym roku jest zdecydowanie mniej wolontariuszy. Pieniądze w piątek, sobotę i niedzielę będzie zbierać 111 osób. Zamiast jednego centralnego sztabu w siedzibie Fundacji Ogród Marzeń powstało kilka mniejszych - szkolnych. Nie będzie możliwości zorganizowaia, tak jak wcześniej, żadnych imprez towarzyszących. Młodzież z puszkami można będzie spotkać w piatek 21 maja w godz. 16.00-22.00. W sobotę 22 maja zbiórka będzie trwała najdłużej, bo od godz. 9.00 do 22.00. W niedziele można będzie wspomóc Akcję Wesołych Ogrodników w godz. 9.00 do 19.00. Każdy grosz się liczy.


To już druga Akcja Wesołych Ogrodników w cieniu pandemii. W tym roku trzykrotnie przekładaliśmy termin naszej ulicznej zbiórki. Mamy nadzieję, że odpowiesz na nasz apel z wielkim sercem i wrzucisz coś do puszki naszym Wesołym Ogrodnikom, którzy przez trzy dni będą zbierać pieniądze na ulicach, przed sklepami, kościołami. W tym roku mamy o wiele mniej wolontariuszy niż zazwyczaj, wierzymy jednak, że uda się zebrać wystarczającą kwotę na pomoc naszym podopiecznym. To właśnie dzięki tym datkom możemy organizować dla naszych dzieci turnusy rehabilitacyjne, specjalistyczne zajęcia, wspierać leczenie, zakup leków i  środków higienicznych. Bardzo proszę, przyjmij naszych wolontariuszy z radością i uśmiechem. Wrzuć coś do puszki i podaruj dobre słowo. W tych trudnych czasach musimy być dla siebie jeszcze bardziej mili i serdeczni. Wierzę, że tak będzie w najbliższy weekend. Niech dobro do Ciebie powróci! - apeluje Beata Frąckowiak-Piotrowicz, prezes zarządu Fundacji Ogród Marzeń.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy