Reklama

Jest Komitet Rewitalizacji Gminy Jarocin. Kto do niego należy?

Opublikowano: wt, 14 lis 2017 11:18
Autor:

Jest Komitet Rewitalizacji Gminy Jarocin. Kto do niego należy? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Gmina Jarocina. Ziemia Jarocińska. Rewitalizacja. Rewitalizacja Jarocina. Komitet Rewitalizacyjny Gminy Jarocin

Właściciele sklepów, zarządcy kamienic, przedstawiciele stowarzyszeń, instytucji kultury i pomocy społecznej, a także reprezentacji mieszkańców weszli w skład powołanego przez burmistrza Komitetu Rewitalizacji Gminy Jarocin.

Celem podmiotu jest wspieranie działań na obszarze rewitalizacji i ocena ich efektów. Komitet ma też pełnić funkcję opiniodawczo-doradczą.

„Zasady powoływania i działania Komitetu Rewitalizacji określone zostały w uchwale Rady Miejskiej w Jarocinie w sprawie zasad wyznaczana składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji. Uchwała ta została poddana konsultacjom społecznym, które odbywały się w dniach 11 sierpnia – 11 września 2017 roku. Do składu komitetu mógł się zgłosić każdy zainteresowany procesem rewitalizacji. Osoby zamieszkałe na obszarze rewitalizacji poza nim musiały przekazać listę poparcia co najmniej 15 osób. Praca w komitecie jest nieodpłatna – informuje spółka pijarowska działająca na zlecenie Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

Skład Komitetu Rewitalizacji Gminy Jarocin powołany przez burmistrza Adama Pawlickiego

Przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Jarocinie i jednostek organizacyjnych gminy: Igor Armon (MGOPS), Agnieszka Borkiewicz (Biblioteka Publiczna MiG), Józef Hoffmann (Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego), Sebastian Pluta (Muzeum Regionalne), Sebastian Walczak (dyrektor Wydziału Rozwoju UM); radni wskazani przez Radę Miejską w Jarocinie: Mariusz Kaźmierczak i Przemysław Masłowski;

przedstawiciel starosty jarocińskiego - Stanisław Martuzalski; przedstawiciele podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić na obszarze gminy działalność społeczną, w tym organizacji pozarządowych:

Błażej Ciesielski (Stowarzyszenie Jarocin RoweLove), Damian Dyoniziak (Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Jarocina), Małgorzata Niestrawska-Kaźmierczak (Stowarzyszenie Jarocin XXI); przedstawiciele podmiotów prowadzących lub zamierzających prowadzić na obszarze gminy działalność gospodarczą: Piotr Dziurzyński (Firma Handlowa "Panda"), Lucjan Paluszkiewicz (sklep "Traper"), Piotr Piotrowicz (Południowa Oficyna Wydawnicza); przedstawiciele właścicieli i podmiotów zarządzających nieruchomościami znajdującymi się na obszarze

rewitalizacji: Przemysław Kostuj (PPHU KOS), Paweł Niewiadomski (SML-W), Jerzy Wolski (JTBS); przedstawiciele mieszkańców obszaru rewitalizacji:

Karolina Jerszyńska-Filipczak, Anna Kubiak, Krzysztof Łączniak; przedstawiciele mieszkańców spoza obszaru rewitalizacji: Bogumiła Śmiglewska i Łukasz Witczak.

Pierwsze posiedzenie Komitetu Rewitalizacji odbędzie się 20 listopada o godz. 15.00 w JOK Jarocin. O godz. 17.00 w tym samym miejscu rozpocznie się otwarte spotkanie konsultacyjne w sprawie projektu Gminnego Programu Rewitalizacji Gminy Jarocin.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (19)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 lata temu | ocena +7 / -1

  wolski

  wolski jak zwykle przy korycie. Gdzie on nie był, wszędzie bruździł.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -0

  Paw

  Wielki pic - wielkie nic ,kilka milionów jednak rozkurwią.

 • 4 lata temu | ocena +2 / -0

  Jarocin równych szans

  Czy umowę w sprawie długoletniej dzierżawy kina podpisywał pan wiceburmistrz Kaźmierczak ze swoją żoną ?

 • 4 lata temu | ocena +12 / -3

  Sitwa rządzi w gminie Jarocin

  To się powinno nazywać komisją ROZWOJU Skazanego za ... :-)))

 • 4 lata temu | ocena +10 / -2

  lord

  który to już raz problematyka rewitalizacji jest wymysłem wyborczym a wybory już blisko z tego pomysłu moga jak zwykle generować koszty a efektów brak.

 • 4 lata temu | ocena +14 / -3

  BRAK SŁÓW..

  Masłowski znowu powołany!!!

 • 4 lata temu | ocena +13 / -2

  mirek

  osoby to powinny robić " w czynie społecznym dla miasta"

 • 4 lata temu | ocena +20 / -4

  Henryk

  Czemu w Jarocinie sie tylko rewitalizuje? Dbacie tylko o wyglad parku, miasta itd a co z życiem kulturalnym miasta? Co z praca szansa na prace dla zwykłych jarociniakow - nie vipow! Dba się tylko o Vipow, a co ze zwykłymi mieszkańcami??? Dla nich nieważne czy będzie odwalony Park i czy będzie piękny rynek, oni chcą chleba nie igrzysk!! Nie samym wy... Rozwiń

 • 4 lata temu | ocena +18 / -3

  PZ

  ILE BĘDZIE KOSZTOWAŁO : Pierwsze posiedzenie Komitetu Rewitalizacji ???