Reklama

Jest decyzja w sprawie uchwał likwidacyjnych

Opublikowano:
Autor:

Jest decyzja w sprawie uchwał likwidacyjnych - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dzisiaj mija termin, jaki wojewoda ma na stwierdzenie ewentualnej nieważności uchwał podjętych przez Radę Miejską w Jarocinie, a dotyczących likwidacji trzech gminnych przedszkoli i Zespołu Szkół w Wilkowyi.

- Dostarczyliśmy wszystkie wymagane przez nadzór wojewody dokumenty i czekamy na decyzję - mówi wiceburmistrz Robert Kaźmierczak.

Krąży opinia, że nadzór uchyli uchwały, bo miasto źle wywiązało się z obowiązku powiadomienia rodziców. Na to liczy też spora grupa nauczycieli.

- W środowisku ludzi związanych z partią rządzącą już dawno mówi się, że to zostanie „uwalone” - komentuje osoba związana z magistratem.

Czy rzeczywiście? Będziemy informować na bieżąco o rozwoju sytuacji.

[AKTUALIZACJA 10:04]

- Badając dokumentację wojewoda nie znalazł podstaw do stwierdzenia nieważności tych uchwał i taka jest konkluzja. Te uchwały nie podlegają publikacji i są ważne w momencie ich podjęcia - mówi portalowi Tomasz Stube, rzecznik Wojewody Wielkopolskiego.

[11.00]

Władze miasta zaskoczone, ale pozytywnie. - Decyzja wojewody pozwala nam i podmiotom wyłonionym w konkursach do podjęcia działań w celu uruchomienia od 1 września w tych samych miejscach. Przedszkola będą kosztowały rodziców tyle samo ile dotychczas, nauka w Wilkowyi nadal będzie bezpłatna, ale - co pokazał konkurs - propozycja dla przedszkolaków i uczniów będzie znacznie bogatsza. Temu służą te przekształcenia - podkreśla wicebumrmistrz Robert Kaźmierczak.  

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE