Reklama

Jeśli nie dostaną podręczników, zgłoszą sprawę do ministerstwa

Opublikowano:
Autor:

Jeśli nie dostaną podręczników, zgłoszą sprawę do ministerstwa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Do redakcji przyszedł rodzic, którego dziecko od września nie otrzymało darmowych podręczników w Zespole Szkół nr 5 w Jarocinie. - Syn mi opowiadał, że są opóźnienia z dostawą podręczników i pani na lekcji dyktuje dzieciom do zeszytu to, co jest napisane w książce, na którą uczniowie czekają już półtora miesiąca - wyjaśnia zbulwersowany rodzic.

Marek Durczak, dyrektor placówki zapewnia, że problem nie dotyczy szkoły podstawowej, a tylko gimnazjum, w którym brakuje 71 podręczników z fizyki i 32 z chemii. - Pani dyrektor siedzi cały czas na telefonie. Wykonaliśmy może ze sto rozmów i napisaliśmy trzy reklamacje. Nie wiem, co możemy jeszcze zrobić. Chyba że wsiądziemy w samochód i pojedziemy po te podręczniki - denerwuje się szef placówki.

Jak dodaje, szkoła jest w trudnej sytuacji, ale jej władze nie miały na to żadnego wpływu. - Jesteśmy upoważnieni najzwyczajniej w świecie do wysłania informacji, ile podręczników potrzebujemy. Problem polega na tym, że nikt nie wie, dlaczego otrzymaliśmy mniej podręczników niż zamawialiśmy. 5 października mieliśmy spotkanie z panem z wydawnictwa WSiP. Dostaliśmy zapewnienie, że w ciągu kilku dni książki do nas dotrą - wyjaśnia dyrektor Durczak.

Władze placówki mają nadzieję, że wydawnictwo dotrzyma słowa. - W przeciwnym razie będziemy musieli zgłosić tę sytuację do ministerstwa edukacji. To jest pierwsza tego typu sytuacja w szkole. Prawdopodobnie nastąpiła pomyłka i wydawnictwo wysłało książki gdzieś indziej i trwają ich poszukiwania - podejrzewa dyrektor placówki.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE