Reklama

Jerzy Pluta stracił stanowisko prezesa ZUK

Opublikowano:
Autor:

Jerzy Pluta stracił stanowisko prezesa ZUK - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Jerzy Pluta nie jest już prezesem Zakładu Usług Komunalnych – dowiedział się portal jarocinska.pl. Wczoraj odwołała go rada nadzorcza spółki na wniosek zgromadzenia wspólników.

To zaskakująca decyzja, tym bardziej że Pluta kierował komunalką przez kilkanaście ostatnich lat, od czasu powołania spółki. Swój fotel zachował nawet podczas dwukrotnej zmiany władzy w Jarocinie i związaną z tym falą wymiany prezesów.

Jaki jest powód odwołania? - Po prostu zmiana. Myślę, że powinien być ktoś inny, kto bardziej dynamicznie podejdzie do tematu - mówi burmistrz Adam Pawlicki.

Nieoficjalnie mówi się, że gabinet szefa ZUK-u został zaplombowany, a dokumentacja spółki jest prześwietlana. Burmistrz jednak nie potwierdza tych informacji.

- Nie chciałbym o niektórych rzeczach mówić, bo żeby cos mówić, to trzeba mieć jakieś dowody, a nie oczerniać kogokolwiek - dodaje szef gminy. - Prezes został odwołany zgodnie z kodeksem prawa handlowego, kazałem mu nawet przekazać, że jeżeli jest zainteresowany praca w strukturach gminy, to jestem gotów do rozmowy.

Ze zdymisjonowanym prezesem nie udało nam się porozmawiać. Jerzy Pluta nie odbiera telefonu.

Więcej o zmianach w komunalce w kolejnym wydaniu Gazety Jarocińskiej.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE