Reklama

Reklama

Jarota Jarocin używkom mówi nie!

Opublikowano: śr, 30 gru 2020 09:44
Autor:

Jarota Jarocin używkom mówi nie! - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocin. Dla Jaroty Jarocin zdrowie jest najważniejsze! „Czerwona Kartka Dla Używek” to akcja mająca na celu uwrażliwienie młodego pokolenia na negatywne pokusy otaczającego świata, realizowana przy wsparciu Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

 

 

 

Kampania profilaktyczna nakierowana jest na działania, mające na celu zapobieganiu wszelkim negatywnym skutkom szeroko rozumianych uzależnień, zwłaszcza wśród dzieci i młodzieży. Na całym świecie coraz więcej osób sięga po napoje alkoholowe czy narkotyki, zaburzając swój rozwój fizyczny oraz psychospołeczny, wchodząc na drogę uzależnienia. Dlatego tak ważna jest profilaktyka uzależnień, dotycząca sposobów ich zapobiegania. Podstawowym założeniem zadania jest przekazanie uczestnikom wiedzy dotyczącej mechanizmów powstawania szkód zdrowotnych związanych z używaniem substancji psychoaktywnych oraz radzeniu sobie z problemami życiowymi i emocjonalnymi.

 

CZYTAJ TAKŻE: Zadbaj o zdrowy styl życia z Jarotą Jarocin! [KLIKNIJ]

 

Pozwól sobie pomóc! Poniżej znajdziecie najważniejsze rady:

  1. Nie bój się mówić NIE. Nie pozwól, aby ktoś inny podjął decyzję za Ciebie. Jeśli ktoś namawia Cię do zrobienia czegoś, co nie jest dla Ciebie dobre, masz prawo powiedzieć nie, masz prawo nie podawać powodu i masz prawo po prostu odejść.
  2. Nawiązuj dobre relacje ze znajomymi i unikaj środowiska, gdzie rówieśnicy wywierają negatywną presję. Zwróć uwagę na to, z kim się spotykasz. Jeśli wśród twoich znajomych większość pije alkohol lub używa narkotyki, aby się odurzać, może warto pomyśleć o nawiązaniu nowych przyjaźni.
  3. Ciesz się życiem i rób to, co kochasz – bez dodawania alkoholu i narkotyków. Ciesz się swoim życiem i kontaktem z ludźmi w twoim otoczeniu, bez używania substancji zmieniających świadomość. Alkohol i narkotyki mogą zmienić to, kim jesteś, ograniczyć Twój potencjał i skomplikować Ci życie.
  4. Bądź wzorem i dawaj dobry przykład. Nie zapominaj, że to, co robisz, jest ważniejsze niż to, co mówisz! Ustaw fundament i kierunek swojego życia – dokąd zmierzasz?
  5. Uzyskaj pomoc. Jeśli Ty lub ktoś, kogo znasz, ma kłopoty z alkoholem lub narkotykami, skorzystaj z pomocy. Nie czekaj – zadzwoń pod nr telefonu – 800 199 990

 

Nie zwlekaj i zapewnij swojemu dziecku miejsce w Akademii Piłkarskiej „Jarota” Jarocin już dziś i korzystaj z licznych korzyści wynikających z udziału Twojego syna/córki w zajęciach piłkarskich! Wystarczy zadzwonić pod numer telefonu: 697-316-182.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.