Reklama

Jarocińskie SLD rozwiązane? Mikołaj Kostka zrezygnował

Opublikowano:
Autor:

Jarocińskie SLD rozwiązane? Mikołaj Kostka zrezygnował - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

– Wynik Sojuszu Lewicy Demokratycznej w gminie Jarocin należy uznać za katastrofalny. Nawet słowo „zły” byłoby zbyt miękkim słowem – ocenił poseł Krzysztof Kłosowski (wcześniej Twój Ruch, obecnie SLD) podczas konferencji prasowej.

– Zarząd Województwa (…) podjął decyzję o rozwiązaniu wszystkich struktur gminnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej, a Mikołaj Kostka nie jest już przewodniczącym tych struktur – dodał parlamentarzysta z Jarocina.

Kłosowski dodał, że Kostka źle zarządzał jarocińskim SLD, przyczyniał się do powstawania konfliktów i nie współpracował z innymi osobami. Jego zdaniem w trakcie samorządowej kampanii wyborczej osobiście musiał interweniować Leszek Miller.

Wersja Kłosowskiego jest zaskoczeniem dla jarocińskich działaczy lewicy. – Wszystko jest po staremu, wkrótce dostaniecie zaproszenie na konferencję i wtedy o wszystkim poinformujemy. Struktury SLD są, będą i mają się dobrze – zapewnia Dawid Śmigielski. – Jestem sekretarzem SLD w Jarocinie i wiedziałbym, gdyby zostały zlikwidowane – dodaje.

Jeszcze inną wersję przedstawia Marek Kamiński, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD. – Struktury jarocińskiego SLD właściwie są zawieszone ze względu na rezygnację przewodniczącego, ale generalnie są – mówi.

Co na to Mikołaj Kostka, który do niedawna był liderem lewicy w Jarocinie? – W trakcie kampanii wyborczej, jak i w okresie poprzedzającym kampanię wyborczą wiele osób spoza SLD, a także nieliczna grupa osób w SLD domagała się pewnych zmian i w tej chwili mają okazję się wykazać i popracować na rzecz jarocińskiej lewicy – odpowiada enigmatycznie. Krótka rozmowa z nim zostanie opublikowana na jarocinska.pl już jutro.

Kłosowski mówił też o kandydatce na prezydentkę Polski - Magdalenie Ogórek. Zapowiedział, że w trakcie kampanii najpewniej odwiedzi ona Jarocin.

Poseł poinformował również o spotkaniu z Adamem Pawlickim, burmistrzem Jarocina, podczas którego rozmawiał o problemach mieszkańców. Kłosowski poruszył z włodarzem m.in. temat braku mieszkań socjalnych. Przekazał mu też projekt uchwały, po przyjęciu którego firmy wywożące śmieci będą musiały zabierać odpady także te odpady, które nie zmieściły się do kosza.

Co jeszcze o Mikołaju Kostce i SLD mówił Krzysztof Kłosowski? Zobacz wideo z konferencji!


 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE