Reklama

Jarocińskie Latające Kompanie Rowerowe wyruszą w najbliższy weekend. Nowa akcja RoweLOVE Jarocin

Opublikowano:
Autor:

Jarocińskie Latające Kompanie Rowerowe wyruszą w najbliższy weekend. Nowa akcja RoweLOVE Jarocin  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Projekt „Jarocińskie Latające Kompanie Rowerowe” to sportowa impreza tematyczna, której przewodnim motywem jest udział mieszkańców Jarocina w bitwach Powstania Wielkopolskiego. Został zorganizowany dla uczczenia 100. rocznicy niepodległościowego, zwycięskiego zrywu. Pierwsza wyprawa już w sobotę.

 

 

Imprezę organizuje Stowarzyszenie RoweLOVE Jarocin. W trzy weekendy września jego członkowie wraz z innymi chętnymi osobami przejadą rowerami, a dłuższe odcinki częściowo samochodami, trasy, które prowadzą do miejscowości, w których toczyły się walki z udziałem Jarocińskich Latających Kompanii.

Wyznaczone zostały następujące trasy:
8 września (okolice Leszna): Lipno - Kąkolewo - Pawłowice (około 116 km), początek o godz.5.30
23 września (okolice Bydgoszczy): Nakło nad Notecią - Szubin - Rynarzewo - Ślesin - Mrocza (około 217 km), początek o godz. 6.00
28 września (okolice Rawicza): Miejska Górka - Sarnowa - Sarnówka (około 82 km), początek o godz. 8.00

Ze wszystkich miejscowości zostanie przywieziona ziemia z pól bitew, która następnie zostanie złożona w urnie w Parku Gorzeńskiego w Jarocinie. Dodatkowo z każdej trasy powstanie film, w którym znajdą się również wywiady z lokalnymi działaczami przeprowadzane przez członka grupy rekonstrukcyjnej "Jedność".

Na uczestników czeka pamiątkowy medal oraz koszulka. W trakcie wyjazdów uczestnikom towarzyszyć będzie wóz techniczny, co umożliwi częściową podróż samochodem, dla bardziej zmęczonych. Chęć udziału należy zgłaszać na  profilu facebookowym RoweLOVE Jarocin lub mailowo na adres rowelovejarocin@gmail.com.

Na tym samym profilu można znaleźć również informacje historyczne na temat Jarocińskich Latających Kompanii i ich udziału w Powstaniu Wielkopolskim. Udział w wyprawach jest bezpłatny. Liczba miejsc - ze względów bezpieczeństwa i organizacyjnych - jest ograniczona.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE