Reklama

Jarocińskie firmy wśród najlepszych w Polsce

Opublikowano:
Autor:

Jarocińskie firmy wśród najlepszych w Polsce - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

"Gazelę Biznesu 2014" - doroczne wyróżnienie dla najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce - otrzymało dziewięć firm z terenu Ziemi Jarocińskiej. Wśród znalazł się Jamiks Kids Fashion, któy produkuje ubrania dla dzieci i młodzieży.

- Traktujemy udział w rankingu jako wyróżnienie i prestiż. Wizerunek naszej firmy również na tym zyskuje w oczach zagranicznych dostawców - mówi Janusz Szulc, prokurent Jamiksa.
Jarocińska firma uzyskała w ostatnim czasie 120-procentowy wzrost przychodu. Okazuje się, że jest patent, by osiągać tak dobre wyniki. - Najlepszym sposobem jest zaprojektowanie, a później wytworzenie właściwego produktu - tłumaczy Szulc i dodaje: - To, co osiągnęliśmy, zawdzięczamy głównie rynkom wschodnim: rosyjskiemu i ukraińskiemu.

W Polsce produkty Jamiksa nie są tak rozpoznawalne, jak poza granicami naszego kraju. Wpływ na to ma specyfika handlu. - Jest to przykre i paradoksalne zarazem, że nie możemy sprzedawać na krajowym rynku takiej ilości, jaką byśmy chcieli. Wynika to z faktu, iż zmieniła się specyfika handlu w Polsce. Na dzień dzisiejszy odbywa się on w całości w galeriach i centrach handlowych, a tam rządzą sieci, które chcą tanio kupić i bardzo drogo sprzedać - wyjaśnia Janusz Szulc.

Jakie jeszcze filmy z naszego regionu otrzymały „Gazele Biznesu 2014” i co trzeba zrobić, by znaleźć się w tym gronie? O tym przeczytasz w bieżącym numerze „Gazety Jarocińskiej”.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE