Reklama

Jarociński PCPR - prawie 1,3 tysięcy wniosków i ponad 300 tysięcy dotacji

Opublikowano: pon, 15 lut 2021 14:40
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarociński PCPR - prawie 1,3 tysięcy wniosków i ponad 300 tysięcy dotacji - Zdjęcie główne

Jarociński PCPR - prawie 1,3 tysięcy wniosków i ponad 300 tysięcy dotacji | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocińskie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie podsumowało ubiegły rok. Dane dotyczące dofinansowań przyznanych osobom niepełnosprawnym mogą zrobić wrażenie.

Reklama

Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie powołane są do rozwiązywania problemów społecznych, z szczególnie wspierania osób niepełnosprawnych i wykluczonych.Do zadań centrów należy również organizowanie opieki w rodzinach zastępczych, zapewnianie opieki i wychowania dzieciom pozbawionym opieki rodziców poprzez organizowanie i prowadzenie ośrodków adopcyjno-opiekuńczych oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych.Ponadto PCPR-y przyznają pomoc finansową na usamodzielnienie i kontynuowanie nauki młodzieży opuszczającej placówki opiekuńczo-wychowawcze.

 

Oni mają trudniej. Dostaną dofinansowanie do wynagrodzeń. Dobra wiadomość nie tylko dla przedsiębiorcówPCPR podsumował ubiegły rok - ponad 1,3 tysiąca wniosków


Jednym z zadań jest również dotowanie zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych przyznawane osobom niepełnosprawnym.

 

Ruszyła pomoc dla jarocińskiego szpitala z różnych stronPowiatowe Centra Pomocy Rodzinie w Jarocinie w ubiegłym roku przyjęło 1.332 wniosków na dofinansowanie zakupu przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych, z czego 1.294 zostały rozpatrzone pozytywnie.Wypłacono dofinansowania na kwotę 302.534 zł, w tym:
- osobom dorosłym 218.730,71 zł (1.246 wniosków),
- dzieciom 83.803,29 zł (48 wniosków).

 

Pomagóż spełniać marzenia dzieci z naszej okolicy - wpłać 1% podatku na Fundację Ogród MarzeńPCPR podsumował ubiegły rok - dofinansowano między innymi:


124 aparaty słuchowe (63 osoby 2 aparaty),
29 materaców przeciwodleżynowych,
9 protez,
26 balkoników,
19 wózków inwalidzkich.

O dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny wnioskowało 9 osób. Wsparcie otrzymało 6 na kwotę 3.900 zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 miesięcy temu | ocena +3 / -2

    Ło matko!!!

    26 balkoników, 19 wózków inwalidzkich? Czy to jakiś błąd? Chyba zabrakło jakiejś cyfry przed tyli liczbami, bo te zaprezentowane w artykule to wstyd dla naszego PCPR-u.. Nie ma czym się chwalić

  • 7 miesięcy temu | ocena +1 / -0

    zima

    "Pomagóż spełniać..." - a cóż to za twór językowy ??