Reklama

Jarociński magistrat ma (nie)nowego szefa

Opublikowano:
Autor:

Jarociński magistrat ma (nie)nowego szefa - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Po prawie roku wakatu na stanowisku sekretarza gminy Jarocin znalazł się kandydat, który spełnił warunki, nie wycofał się i został zatrudniony w Urzędzie Miejskim Jarocina, jako szef tego urzędu.Sekretarz gminy pełni rolę kierownika urzędu. W Jarocinie ostatnim sekretarzem był Michał Fijałkowski. W styczniu tego roku zrezygnował jednak ze stanowiska. Najpierw został prezesem nowej gminnej spółki Energia Jarocin, a później znalazł zatrudnienie w jednej ze spółek Skarbu Państwa i jego związki zawodowe z Jarocinem skończyły się [więcej TUTAJ].
 

Burmistrz przez cały ten czas poszukiwał kogoś, kto mógłby zastąpić Fijałkowskiego na stanowisku sekretarza. Kilka razy ogłaszał konkurs na obsadę jednej z najważniejszych funkcji w gminie. Ale kandydaci albo nie spełniali warunków albo w ogóle się nie zgłosili [o szczegółach czytaj TUTAJ]. W tej sytuacji Adam Pawlicki zrezygnował z dalszych poszukiwań.

 

Po tegorocznych wyborach samorządowych, kiedy Adam Pawlicki otrzymał mandat do rządzenia gminą przez następnych 5 lat, ponowił próbę znalezienia sekretarza gminy. Tym razem sprawa okazała się nieco łatwiejsza. Już przed upływem terminu składania ofert burmistrz przyznawał, że ma jednego kandydata, który zapowiada start [o tym przeczytasz TUTAJ].

 

 

Chodziło o Mariusza Gryskę, który przez kilkanaście lat już pełnił tę funkcję w Jarocinie (zrezygnował w 2012 roku, kiedy burmistrzem został Stanisław Martuzalski - przyp. red.). Później był szefem Centrum Usług Wspolnych, a w ostatniej kamnpanii wyborczej pelnomocnikiem Komitetu Wyborczego Wyborców Ziemia Jarocińska Razem, z którego na funkcję burmistrza kandydował Adam Pawlicki.

 

„Słowo stało się ciałem” i rzeczywiście do konkursu zgłosił się Mariusz Gryska - i to jako jedynym kandydat. Komisja konkursowa uznała, że jest najlepszy i spełnia wszystkie wymogi. Tym samym były sekretarz gminy został… nowym sekretarzem gminy.
 

W uzasadnieniu wyboru napisano:

 

„Kandydat zaprezentował się, jako osoba komunikatywna, posiadająca wysoką kulture osobistą, a także wysoki poziom wiedzy z zakresu zagadnień związanych z pracą na stanowisku sekretarza gminy.”
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE