Reklama

Jarociński batalion ma nowego dowódcę. Zobacz, kto awansował [ZDJĘCIA]

Opublikowano: pt, 29 maj 2020 14:10
Autor:

Jarociński batalion ma nowego dowódcę. Zobacz, kto awansował [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Dzisiaj w obecności dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego gen. bryg. pil. Ireneusza Nowaka odbyła się uroczystość przekazania obowiązków na stanowisku dowódcy 16. Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk.

 

 

 

Sytuacja, która obecnie panuje w kraju, spowodowała że uroczystość ta miała bardzo skromny, kameralny charakter. Odbyła się w Sali Tradycji. W jej trakcie ppłk Jarosław Grzesznik, który przez 18 lat służył w jarocińskich koszarach na różnych stanowiskach służbowych, a ostatnie 3 lata był dowódcą batalionu, podziękował wszystkim zebranym:

 

„Czas spędzony w batalionie był dla mnie wielkim wyzwaniem, wspólnie realizowaliśmy szereg przed nami stawianych zadań. Dzięki Waszemu zaangażowaniu i poświęceniu udało się je z powodzeniem wspólnie wykonać. Dziś nadszedł czas szczególnych płynących z serca podziękowań, za wszystko serdecznie Wam dziękuję" - powiedział.

 


Czasowe dowodzenie oraz sztandar batalionu przejął mjr Jacek Gochno, który dotychczas pełnił funkcję zastępcy dowódcy - szefa sztabu. W swoim przemówieniu podkreślił ogromny wkład pracy, jaki włożył dla batalionu ustępujący dowódca. Podziękował również Dowódcy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego za zaufanie i powierzone zadanie obiecując również godne kultywowanie wieloletniej tradycji oraz pielęgnowanie dotychczasowych osiągnięć batalionu.

 

Decyzją wyższych przełożonych ppłk Jarosław Grzesznik wyznaczony został na stanowisko służbowe w strukturach Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Wiąże się to również z awansem do stopnia pułkownika. W aktualnym wydaniu "Gazety Jarocińskiej" można przeczytać pierwszy, a zarazem, jak się okazuje, ostatni wywiad z dowódcą, który został przeprowadzony z okazji jubileuszu 75-lecia 16. jbrl.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.