Reklama

Jarociński batalion ma 70 lat [WIDEO]

Opublikowano:
Autor:

Jarociński batalion ma 70 lat [WIDEO]  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dzisiaj rozpoczynają się obchody 70. rocznicy powstania 16 jarocińskiego batalionu remontu lotnisk. Jednostkę osadzono w naszym mieście w latach pięćdziesiątych poprzedniego stulecia. Na przestrzeni ostatniej dekady nie brakowało głośnych zapowiedzi o tym, że batalion może zostać zlikwidowany, przeniesiony, albo zdyslokowany.

Jaka jest dzisiaj pozycja jednostki w uzawodowionej strukturze Wojska Polskiego? - W tej chwili po pewnych zawirowaniach, które następowały w obrębie jednostki, jesteśmy można powiedzieć na etapie dużego rozwoju batalionu - mówi rzecznik jednostki st. chor. szt. Adam Butlański. - Mamy poczynione kroki w sferze inwestycji, remontowana jest infrastruktura teleinformatyczna, w planie jest modernizacja parkowej stacji paliw i remont budynku nr 4. Także po tych 70 latach funkcjonowania jesteśmy można powiedzieć w fazie rozkwitu.

Jak wygląda batalion, będzie można się przekonać już w sobotę podczas otwartych dzrwi w koszarach. Festyn z okazji rocznicy powstania jednostki rozpocznie się o godz. 12.00 uroczystym apelem.

WSZYSTKO O WYDARZENIU TUTAJ. Gazeta Jarocińska i portal jarocinska.pl objęły patronat medialny nad rocznicą.
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE