Reklama

Jarocin wysoko w rankingu Wspólnoty. Burmistrz: Widzą, że nie przejadamy środków

Opublikowano: pon, 24 lip 2017 11:09
Autor:

Jarocin wysoko w rankingu Wspólnoty. Burmistrz: Widzą, że nie przejadamy środków  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Gmina Jarocin. Samorząd jarociński. Jarocin w rankingu. Ranking gmin

 

Jarocin zajął honorowe miejsce w pierwszej trójce miast powiatowych rankingu inwestycyjnego czasopisma „Wspólnota” – informuje spółka pijarowska działająca na zlecenie Urzędu Miejskiego w Jarocinie.

 

Oficjalne wyniki konkursu mają zostać ogłoszone jesienią podczas Gali Inwestorów Samorządowych, która odbędzie się w Katowicach.

 

- To bardzo dobra wiadomość. Realizacja naszego prorozwojowego budżetu została doceniona przez fachowców. Widzą to, że nie przejadamy środków, tylko inwestujemy je przede wszystkim w infrastrukturę drogową, ochronę środowiska, gospodarkę mieszkaniową - mówi cytowany w informacji burmistrz Jarocina, Adam Pawlicki.

 

Ranking Inwestycyjny „Wspólnoty” opracowywany jest prof. dr. hab. Pawła Swianiewicza na podstawie danych ze sprawozdań budżetowych samorządów, uzupełnianych ankietą wydatków inwestycyjnych spółek komunalnych, prowadzoną wśród miast powiatowych i miast na prawach powiatu.

 

Tak obliczone wydatki samorządów dzielone są przez liczbę mieszkańców i zestawione w formie rankingu. Laureaci rankingu – samorządowi liderzy inwestycji w infrastrukturę uhonorowani zostaną statuetkami Kazimierza Wielkiego. Gala Inwestorów Samorządowych odbędzie się 5 października podczas Samorządowego Forum Kapitału i Finansów w Katowicach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE