Reklama

Jarocin. Pracownicy ZUS-u pomogą Ci złożyć wniosek o świadczenie „Dobry Start”

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocin. Pracownicy ZUS-u pomogą Ci złożyć wniosek o świadczenie „Dobry Start” - Zdjęcie główne

Jarocin. Pracownicy ZUS-u pomogą Ci złożyć wniosek o świadczenie „Dobry Start” | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocin. Pracownicy ZUS-u pomogą Ci złożyć wniosek o świadczenie „Dobry Start”.

Reklama

Od 1 lipca rodzice i opiekunowie dzieci uczęszczających do szkoły mogą starać się o świadczenie „Dobry Start”. Do tej pory do ZUS-u wpłynęło 300 tysięcy takich wniosków.

Jak podaje ubezpieczalnia, zainteresowanie programem jest bardzo duże. Zdecydowana większość wniosków - około 78%, zostało złożonych poprzez bankowość elektroniczną.

Jarocin. Pracownicy ZUS-u pomogą Ci złożyć wniosek o świadczenie „Dobry Start”, ponieważ można to zrobić tylko przez internet

Warto przypomnieć, że wnioski o świadczenie na wyprawkę szkolną można złożyć wyłącznie elektronicznie za pomocą:
- Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
- portalu [email protected],
- bankowości elektronicznej.

Ze wszystkich kanałów może skorzystać jedynie rodzic. Natomiast osoba sprawująca piecze nad dzieckiem - czyli opiekun prawny czy faktyczny, a także uczeń, który jest usamodzielniony bądź dyrektor placówki opiekuńczo-wychowawczej, a także opiekuńczo-terapeutycznej, wniosek o 300 plus może złożyć jedynie za pomocą portalu PUE ZUS.

Jarocin. Pracownicy ZUS-u pomogą Ci złożyć wniosek o świadczenie „Dobry Start”. Niezbędny profil może zostać założony automatycznie

Świadczenie zostanie przekazane na rachunek bankowy wskazany we wniosku. Wszystkie informacje dotyczące wniosku i świadczenia będą dostępne na PUE ZUS.

UWAGA! Jeśli rodzic złoży wniosek za pomocą bankowości elektronicznej bądź systemu [email protected], ZUS sprawdzi, czy ma on profil na portalu PUE ZUS. Jeśli nie, taki profil zostanie założony automatycznie.

Potwierdzenie rejestracji profilu otrzymamy na adres mailowy podany we wniosku. Natomiast na numer telefonu - też z wniosku - przyjdzie jednorazowe hasło, które będziemy trzeba będzie zmienić na własne przy pierwszym logowaniu do PUE ZUS.

Jarocin. Pracownicy ZUS-u pomogą Ci złożyć wniosek o świadczenie „Dobry Start”. Zobacz, w jaki sposób?

Osoby, które potrzebują pomocy w złożeniu elektronicznego wniosku o świadczenie 300 plus, mogą liczyć na pomoc pracowników ZUS-u w każdej placówce oraz za pośrednictwem specjalnej infolinii - (22) 290-22-02 w dni robocze w godz. 8.00 -15.00, a także umawiając się na e-wizytę w ZUS przez internet: www.zus.pl/e-wizyta.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy